headdd

Historia

To mógł być najpiękniejszy z okresów ostrowskiego żużla. Nigdy przedtem i chyba nigdy później wokół speedwaya nie skupiło się tyle solidnych firm, które miały cele i marzenia – awans do Ekstraligi. Niestety, choć pierwszy sezon KMO zakończył się wyjściem z otchłani i awansem po barażach w Rawiczu do I ligi, to jednak później nigdy nie udało się spełnić największego marzenia, czyli awansu do elity. Były na to pieniądze, była dobra organizacja, ale wyniku sportowego nie da się kupić. Potrzeba odrobiny cwaniactwa i sportowego szczęścia.

Powrót do Ostrowa najbardziej utytułowanego wychowanka miejscowego żużla Tomasza Jędrzejaka był sporym wydarzeniem.
„Ogór” w sezonach 2004-2006 był jednym z liderów drużyny, której jednak brakowało postawienia przysłowiowej kropki nad „i”. W 2005 roku przegrany finał z Marmą Polskie Folie Rzeszów, a później baraże z Wybrzeżem Gdańsk.

Najbliżsi awansu byli ostrowianie w sezonie 2006, kiedy to zdecydowanie wygrali serię zasadniczą, ale w rundzie finałowej przegrali ostatecznie rywalizację z zespołem z Zielonej Góry. Mieli dokładnie tyle samo punktów, ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Do pierwszego miejsca zabrakło jednego małego punktu.

Sezon 2007 zakończył się ponownym finałem ze Stalą Gorzów. Wówczas rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw, a wyżej sklasyfikowany zespół miał przewagę toru. Po drugim finale, nomen omen przegranym przez ostrowski zespół, wybuch skandal korupcyjny. Do sezonu 2008 KMO przystąpił z minusowymi punktami i potężną karą finansową. To był w zasadzie początek końca pewnej ery w ostrowskim żużlu. Problemy finansowe, śmierć osoby, która stanowiła w poprzednich latach o obliczu klubu, sprawiły, że rok 2009 był ostatnim w historii Klubu Motorowego Ostrów.

Brązowy medal MPPK 2005r.

Drużyna przed meczem barażowym w Gdańsku o awans do Ekstraligi – 2006

Prezentacja przed finałem play-off z Marmą Rzeszów – 2006

Drużyna przed meczem z RKM-em Rybnik 2007

Red. Maciej Kmiecik
Kons. meryt. Artur Małecki
Fot. Maciej Kmiecik