headdd

Szkółka juniorów

O szkółce żużlowej

Nabór do szkółki żużlowej prowadzony jest nieprzerwanie przez cały rok kalendarzowy. Chętni mogą zgłaszać się bezpośrednio do trenera, do biura klubu lub przez formularz kontaktowy załączony na dole strony.
Do naszej szkółki poszukujemy przede wszystkim chłopców w wieku 11-12lat.

Jesteśmy jedną z niewielu dyscyplin sportu, w której rodzic nie musi za nic płacić. Żużel jest drogim sportem, ale dzieci mogą spróbować go za darmo.
Klub zapewnia wszystko. Nie pobieramy żadnych miesięcznych opłat za możliwość trenowania w szkółce.

Nie gwarantujemy, że Twoje dziecko zostanie Mistrzem Świata, lecz jeśli chcesz wraz z nami zagwarantować mu przygodę życia, rozwój psycho-fizyczny i radość ze spełniania się jako młody adept – nie wahaj się! Jeszcze dziś skontaktuj się z nami i zapisz do szkółki swoją pociechę 🙂

Szkolenie adeptów sportu żużlowego dofinansowane jest ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

Szkolenie adeptów sportu żużlowego dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu “Klub”

Podstawowe Informacje

Wiek

11-14 lat

Wymagane

badania lekarskie

Sprzęt

zapewnia klub

Opłaty

brak

Nabór

trwa cały rok

Trener

Mariusz Staszewski

Jesteśmy pewnie jedną z niewielu dyscyplin sportu, w której rodzic nie musi za nic płacić. Żużel jest drogim sportem, ale dzieci mogą spróbować go za darmo. Klub zapewnia wszystko. Nie ma żadnych miesięcznych opłat za możliwość trenowania w szkółce. Zapraszam, bo nawet jeśli ci, którzy spróbują swoich sił, nie zostaną wielkimi żużlowcami, to przeżyją przygodę życia. Będą mieli co później opowiadać – podkreśla trener Mariusz Staszewski.

Mariusz Staszewski nie skupia się wyłącznie na nauce adeptów jazdy na żużlu. On ich uczy życia i pracy. Jego „gałganki”, bo tak pieszczotliwie nazywa swoich wychowanków uczą się pracy przy sprzęcie, jeździ z nimi na wszystkie treningi. Dba o nich jak ojciec. Pokazuje, że żużel to nie tylko treningi na torze, ale również ciężka praca w okresie przygotowawczym oraz godziny spędzone w warsztacie – opisuje podejście do adeptów sportu żużlowego trenera Staszewskiego, prezes Radosław Strzelczyk.

Proces Szkolenia

Od etapu zgłoszenia się do szkółki do zdania licencji “Ż” daleka droga. Poznaj niezbędne etapy oraz wyzwania przez jakie przejdzie młody adept szkółki przed otrzymaniem licencji żużlowej.

ZGŁOSZENIE

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie się do trenera szkółki żużlowej Mariusza Staszewskiego. Odbiór niezbędnych dokumentów, uprawniających do rozpoczęcia szkolenia w szkółce (m.in. zgoda rodziców/opiekunów prawnych, skierowanie na badania lekarskie)

BADANIA LEKARSKIE

Wykonanie niezbędnych badań lekarskich. Dostarczenie do trenera badań lekarskich i innych dokumentów koniecznych do rozpoczęcia treningów w szkółce żużlowej.

TRENINGI NA MOTOCYKLACH

Rozpoczęcie treningów na motocyklach typu pitbike, a następnie na motocyklach żużlowych o mniejszych pojemnościach (np.250 cm3), a docelowo na motocyklach żużlowych o pojemności 500 cm3. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu na torze.

TRENINGI OGÓLNOROZWOJOWE

Poza sezonem przeprowadzane są treningi ogólnorozwojowe w hali sportowej, siłowni, fitness itp.

EGZAMIN NA LICENCJĘ “Ż”

Podejście do egzaminu na certyfikat żużlowca (z reguły 2-3 lata po rozpoczęciu treningów). Egzamin składa się z części praktycznej (jazda indywidualna na czas oraz wyścig w czterech), a także części teoretycznej (test pisemny ze znajomości regulaminu sportu żużlowego, budowy motocykla itp.)

W zeszłym sezonie egzamin na certyfikat „Ż” uzyskał Sebastian Szostak, który zadebiutował już w młodzieżowych zawodach. Kacper Grzelak i Jakub Krawczyk pozytywnie przebrnęli przez egzamin na licencję na motocykle o pojemności 250 cm3. W tym sezonie Grzelak uzyskał certyfikat już w dorosłym żużlu na popularnych pięćsetkach. Jakub Poczta latem podejdzie do egzaminu.

Nabór adeptów:

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.