1.Liga Żużlowa przez 5 sezonów w nSport+. Mecze Ostrovii na dzień dobry w telewizji

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 21 stycznia, 2020

Wiadomo już, która telewizja pokaże w najbliższych sezonach rozgrywki 1. Ligi Żużlowej, w której uczestniczy drużyna Arged Malesa TŻ Ostrovia. Konkurs wygrała platforma Canal+. Mecze pokazywane będą na antenie nSport+. W dwóch pierwszych kolejnych kibice zobaczą zmagania naszych żużlowców.

Przetarg na prawa telewizyjne do rozgrywek 1. Ligi Żużlowej w sezonach 2020-2024, który zorganizował Polski Związek Motorowy wygrała platforma Canal+, która przez ostatnie lata pokazywała także mecze PGE Ekstraligi. Rozgrywki 1.LŻ transmitowane będą na antenie nSport+. W każdej kolejce kibice zobaczą dwa spotkania. Jedno w sobotę, a drugie w niedzielę.

Dodatkowo będzie przygotowywany magazyn ze skrótami meczów, podsumowujący daną kolejkę rozgrywek. Wszystkie transmisje w sezonie zasadniczym mają być wyprodukowane przy użyciu minimum ośmiu kamer, w tym z wykorzystaniem kamery rejestrującej tzw. beauty shot oraz powtórkami w trybie slow motion. Mecze rundy finałowej zostaną wyprodukowane dodatkowo w standardzie minimum dziesięciu kamer, a na wybranych meczach pojawią się drony typu racer podążające za zawodnikami oraz tzw. krany kamerowe.

Znamy już także plan transmisji na pierwsze dwie kolejki spotkań. Oba mecze żużlowców Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski będzie można zobaczyć w telewizji. W 1.kolejce w niedzielę, 5 kwietnia mecz w Bydgoszczy z Polonią, a dwa tygodnie później, 19 kwietnia z Ostrowa mecz Arged Malesa TŻ Ostrovia – Zdunek Wybrzeże Gdańsk.