Nabór do szkółki żużlowej prowadzony jest nieprzerwanie przez cały rok kalendarzowy. Chętni mogą zgłaszać się bezpośrednio do trenera, do biura klubu lub przez formularz kontaktowy załączony na dole strony.
Do naszej szkółki poszukujemy  chłopców w wieku 7-12lat.

Jesteśmy jedną z niewielu dyscyplin sportu, w której rodzic nie musi za nic płacić. Żużel jest drogim sportem, ale dzieci mogą spróbować go za darmo.
Klub zapewnia wszystko. Nie pobieramy żadnych miesięcznych opłat za możliwość trenowania w szkółce.

Nie gwarantujemy, że Twoje dziecko zostanie Mistrzem Świata, lecz jeśli chcesz wraz z nami zagwarantować mu przygodę życia, rozwój psycho-fizyczny i radość ze spełniania się jako młody adept – nie wahaj się! Jeszcze dziś skontaktuj się z nami i zapisz do szkółki swoją pociechę 🙂

Podstawowe informacje

Wiek
7-12 lat

Wymagane
badania lekarskie

Sprzęt
zapewnia klub

Opłaty
brak

Nabór
trwa cały rok

Trenerzy
Mariusz Staszewski i Kamil Brzozowski

Jesteśmy pewnie jedną z niewielu dyscyplin sportu, w której rodzic nie musi za nic płacić. Żużel jest drogim sportem, ale dzieci mogą spróbować go za darmo. Klub zapewnia wszystko. Nie ma żadnych miesięcznych opłat za możliwość trenowania w szkółce. Zapraszam, bo nawet jeśli ci, którzy spróbują swoich sił, nie zostaną wielkimi żużlowcami, to przeżyją przygodę życia. Będą mieli co później opowiadać – podkreśla trener Mariusz Staszewski.

Mariusz Staszewski nie skupia się wyłącznie na nauce adeptów jazdy na żużlu. On ich uczy życia i pracy. Jego „gałganki”, bo tak pieszczotliwie nazywa swoich wychowanków uczą się pracy przy sprzęcie, jeździ z nimi na wszystkie treningi. Dba o nich jak ojciec. Pokazuje, że żużel to nie tylko treningi na torze, ale również ciężka praca w okresie przygotowawczym oraz godziny spędzone w warsztacie.
Aktualnie w szkółce żużlowej TŻ Ostrovia trenuje ponad 30 osób. Dołączy i Ty!

 

Proces szkolenia

Zgłoszenie

pierwszym krokiem jest zgłoszenie się do trenera szkółki żużlowej Mariusza Staszewskiego. odbiór niezbędnych dokumentów, uprawniających do rozpoczęcia szkolenia w szkółce (m.in. zgoda rodziców/opiekunów prawnych, skierowanie na badania lekarskie)

Badania lekarskie

wykonanie niezbędnych badań lekarskich. dostarczenie do trenera badań lekarskich i innych dokumentów koniecznych do rozpoczęcia treningów w szkółce żużlowej.

Treningi na motocyklach

rozpoczęcie treningów na motocyklach typu pitbike, a następnie na motocyklach żużlowych o mniejszych pojemnościach (np.250 cm3), a docelowo na motocyklach żużlowych o pojemności 500 cm3. treningi odbywają się dwa razy w tygodniu na torze.

Treningi ogólnorozwojowe

poza sezonem przeprowadzane są treningi ogólnorozwojowe w hali sportowej, siłowni, fitness itp.

Egzamin na licencję “ż”

podejście do egzaminu na certyfikat żużlowca (z reguły 2-3 lata po rozpoczęciu treningów). egzamin składa się z części praktycznej (jazda indywidualna na czas oraz wyścig w czterech), a także części teoretycznej (test pisemny ze znajomości regulaminu sportu żużlowego, budowy motocykla itp.)

Wychowankami klubu są: Sebastian Szostak, Jakub Krawczyk, Jakub Poczta i Kacper Grzelak – dwukrotni brązowi medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów z sezonów 2021 i 2022, a także brązowi medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

W październiku 2022 roku licencję żużlowca w klasie 500 cc uzyskał Filip Seniuk, a w klasie 250 cc: Franciszek Dymowski, Kornel Nowak i Paweł Sitek.

Nabór adeptów: