O klubie

TŻ Ostrovia S.A. jest kontynuatorem kilkudziesięcioletnich tradycji “czarnego sportu” w Ostrowie Wielkopolskim.

Od 2016 roku silnie rozwijamy się zarówno sportowo, jak i organizacyjnie.
W sezonie 2018 zajęliśmy 2 miejsce w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej, a dzięki wygraniu spotkania barażowego awansowaliśmy do rozgrywek Nice 1. Ligi Żużlowej.

W sezonie 2019 okazaliśmy się rewelacją Nice 1.Ligi Żużlowej. Awansowaliśmy do finału play-off, który nieznacznie przegraliśmy. Następnie rywalizowaliśmy w barażach o miejsce w PGE Ekstralidze.

W 2021 roku wywalczyliśmy tytuł Drużynowego Mistrza eWinner 1. Ligi żużlowej i uzyskaliśmy awans do PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata. Ostrów Wielkopolski na taki sukces czekał długie 24 lata!

W 2022 roku rywalizowaliśmy w PGE Ekstralidze – najlepszej żużlowej lidze świata. Stadion Miejski przeszedł kompleksową modernizację i został dostosowany do wymogów Speedway Ekstraligi. Pod względem sportowym jako beniaminek zajęliśmy ósme miejsce i spadliśmy do 1.Ligi. Zostaliśmy jednak pierwszym, historycznym zwycięzcą rozgrywek U-24 Ekstraligi, a nasi wychowankowie klubu zdobyli brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Park Klubowych oraz Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

W sezonie 2023 klub ponownie rywalizował w 1.Lidze. W sezonie zasadniczym zajął trzecie miejsce, a zmagania zakończył na półfinale play-off na czwartej pozycji.  Do medalowej kolekcji dołożono brązowy krążek Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Pierwszy w historii tego typu medal – srebrny w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w klasie 250cc wywalczył Paweł Sitek.

Klub jest wizytówką Miasta i regionu

dla którego społeczności działamy. Koncentrujemy się zawsze na odbiorcach marki TŻ Ostrovia, którzy są dla nas najważniejsi. Nasi fani są z nami każdego dnia, silnie identyfikując się z klubem. Zarówno mecze ligowe, jak i imprezy towarzyskie cieszą się wielką popularnością wśród lokalnej społeczności.

Nie zapominamy o tradycji – co roku organizujemy najstarszy turniej żużlowy w Polsce, jakim jest turniej o Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego. Pasjonuje nas nieustanny rozwój.