Adam Jaziewicz chce wydać żużlową grę planszową

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 25 stycznia, 2020

Były żużlowiec, a później fotoreporter i mechanik, Adam Jaziewicz chce wydać planszową grę o tematyce żużlowej „World of Speedway”. – To świetna zabawa dla kilku pokoleń kibiców – mówi pomysłodawca i autor planszówki.

Adam Jaziewicz to postać doskonale znana w ostrowskim środowisku żużlowym. Ciężka kontuzja przerwała dobrze zapowiadającą się karierę, ale on postanowił być nadal przy żużlu, ale w innej roli. Był fotoreporterem, grafikiem i projektantem m.in. kasków i kevlarów żużlowych, a ostatnio także mechanikiem.

Teraz przypomina o sobie za sprawą gry planszowej „World of Speedway”. –Inspiracją do stworzenia gry był tak narawdę prezent dla syna. Miała być makieta toru żużlowego, a powstała gra planszowa o trzech poziomach zaawansowania. Mogą w nią zagrać nawet małe dzieci od czwartego roku życia, ale także wytrawni kibice. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Prototyp gry był testowany m.in. przez całą moją rodzinę i zabawa była wyśmienita – mówi Adam Jaziewicz.

Były żużlowiec nie tylko opracował grafikę do gry, ale sam wymyślił jej reguły. –Chciałem, by grający na tym bardziej zaawansowanym poziomie poczuli emocje, które towarzyszą prawdziwemu wyścigowi. Sam jeździłem i wiem, z jakimi problemami w trakcie wyścigu zmagają się zawodnicy – tłumaczy Jaziewicz.

Aktualnie trwa zbiórka crowfundingową na wydanie większej liczby gier, które mogą trafić na rynek. Póki co zebrano 25 procent wymaganej kwoty. Wesprzeć pomysł ostrowianina można TUTAJ.