Adrian Cyfer: Pozostaje nam tylko bieganie. Trzeba stosować się do zaleceń

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 19 marca, 2020

-Trzeba stosować się do zaleceń i zostać w domu. O żadnych treningach nie ma mowy. Dla podtrzymania kondycji pozostaje nam tylko bieganie, które nie jest zakazane – powiedział Adrian Cyfer, żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Co robić w sytuacji, w której się znaleźliśmy? Jest sporo zakazów i zaleceń, a przecież wy sportowcy musicie jakoś utrzymać się w formie?

-Pozostaje nam tylko bieganie. Nic więcej. A tak siedziby w domu, jak każdy i czekamy, aż coś się wydarzy.

Czekanie jest dla żużlowców pewnie trudne, tym bardziej, że nadchodził okres, w którym mieliście zacząć zarabiać pieniądze na torze…

-Dokładnie tak. Na pewno każdy kombinuje na swój sposób, jak przetrwać i zagospodarować ten czas. Póki co, nie wygląda to wesoło, ale trzeba patrzeć optymistycznie i wierzyć, że w maju lub czerwcu uda nam się wyjechać na tor. Będziemy mieli krótki czas na przygotowanie do startu ligi, ale trzeba dać radę.

Te dwa treningi, które odbyliście w minionym tygodniu to tylko pewnie zaostrzyły apetyt do dalszego wyjazdu na tor?

-Na pewno, bo głód jazdy jest większy niż był. Odbyliśmy dwa treningi na torze. Każdy z nas nie może się już doczekać kolejnych wyjazdów na tor. Na razie nie ma takiej możliwości i trzeba czekać.

Z taką sytuacją pewnie jeszcze nigdy się nie zetknąłeś? Wcześniej co najwyżej pogoda krzyżowała wam na tydzień czy dwa plany, a teraz jest przerwa z bliżej nieokreślonym końcem…

-To jest nowość. Nikt z nas nie mierzył się z czymś takim. Miejmy nadzieję, że ta przerwa nie będzie aż tak długa. Najważniejsze, byśmy wszyscy byli zdrowi i jak najszybciej mogli wrócić do treningów, a później do ścigania. Jak już wyjedziemy na tor, weźmiemy się do roboty na maksa.

Macie w ogóle gdzie trenować jeśli chodzi o przygotowanie ogólnorozwojowe? Sale gimnastyczne i siłownie są pozamykane….

-Faktycznie, nie ma gdzie trenować. Można trochę o formę zadbać w domu i pobiegać na świeżym powietrzu. Przede wszystkim trzeba stosować się do zaleceń i unikać dużych skupisk ludzi. A formę staram się podtrzymać jak tylko mogę w takich, a nie innych warunkach.