ARGED MALESA OSTRÓW W ZOOLESZCZ MPPK W POZNANIU

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 18 marca, 2022

Dzięki zdobyciu tytułu Drużynowego Mistrza eWinner 1.Ligi w zeszłym sezonie, żużlowcy Arged Malesy Ostrów Wielkopolski wystąpią w Zooleszcz Mistrzostwach Polski Par Klubowych, które odbędą się w niedzielę, 3 kwietnia o 14:00 na stadionie w Poznaniu.

O medale Zooleszcz MPPK powalczy tradycyjnie siedem klubowych duetów. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Zooleszcz GKM Grudziądz. Oprócz aktualnych mistrzów kraju w szranki rywalizacji staną także: Betard Sparta Wrocław, Motor Lublin, Moje Bermudy Stal Gorzów, Fogo Unia Leszno, Arged Malesa Ostrów Wielkopolski oraz gospodarze – SpecHouse PSŻ Poznań.

Taki skład tegorocznych MPPK wynika zobowiązujących zapisów regulaminowych. Każda ekipa musi składać się oczywiście z dwóch zawodników, ale może dodatkowo wesprzeć się rezerwowym.

– Poznań jeszcze nie gościł w swojej historii tej imprezy, szykuje się więc bardzo prestiżowa inauguracja sezonu na stadionie w Lasku Golęcińskim. Liczę na dużą dawkę emocji i ciekawe wyścigi – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Par Klubowych odbędą się już po raz 49. W klasyfikacji

medalowej prowadzi Polonia Bydgoszcz (11 złotych – 6 srebrnych – 2 brązowe) przed Unią Leszno (10 złotych – 8 srebrnych – 2 brązowe) i Stalą Gorzów (9 złotych – 7 srebrnych – 6 brązowych).

Ostrowski żużel tylko raz w historii wywalczył medal. W 2005 roku Klub Motorowy Ostrów sięgnął po brązowy krążek podczas finału na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Barw ostrowskiej drużyny bronili wówczas nieodżałowany Tomasz JędrzejakMichał Szczepaniak oraz rezerwowy Piotr Dym.

Warto już teraz zarezerwować sobie czas w niedzielne popołudnie i wybrać się do Poznania na Zooleszcz Mistrzostwa Polski Par Klubowych z udziałem reprezentantów Arged Malesy.