Arged Malesa Ostrów Wielkopolski zaprezentowana

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 26 marca, 2021

W siedzibie firmy Malesa Pokrycia Dachowe – jednego ze sponsorów tytularnych ostrowskiej drużyny żużlowej w piątek odbyła się prezentacja Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, która w sezonie 2021 będzie rywalizować na torach eWinner 1. Ligi. Z racji obostrzeń żużlowcy nie mogli spotkać się na żywo z kibicami. Dotarli do nich dzięki transmisji w telewizji Proart i na Wlkp24.info. Ci, którzy nie obejrzeli bezpośredniej relacji, mogą ją nadal obejrzeć w internecie.

Będziemy robić wszystko, aby w sierpniu nie kończyć sezonu, aby znaleźć się w play-offach. Przed sezonem 2021 trudno wskazać faworyta rozgrywek. Moim zdaniem liga będzie bardzo wyrównana i zapowiada się ciekawie – powiedział prezes klubu, Waldemar Górski.

Mamy bardzo ciekawy skład, zarówno jeśli chodzi o Polaków, jak i obcokrajowców. Skład został wzmocniony Oliverem Berntzonem, uczestnikiem cyklu Grand Prix. Poza tym Oliver lubi nasz tor i zawsze tutaj notował bardzo dobre mecze. Został nasz lider Nicolai Klindt. Mamy polski trzon z poprzedniego sezonu. Do tego doszedł Patrick Hansen, który na treningach prezentuje się bardzo obiecująco. Juniorzy w miarę czasu będą zbierać doświadczenie i powinni być jeszcze mocniejszym punktem drużyny. Wyglądamy jako zespół całkiem nieźle, aczkolwiek cała liga będzie mocniejsza – dodał trener Mariusz Staszewski.

Sezon może być bardzo ciekawy. Mamy liderów jak Berntzon i Klindt. Są zawodnicy, którzy mają coś do udowodnianie. Jest nasza wspaniała młodzież, która powinna robić postępy. Jest młody ambitny Duńczyk. Ze spokojem możemy patrzeć na najbliższy sezon. Jako firma Garcarek dołożyliśmy starań, by zapewnić im najwyższej klasy sprzęt. Reszta w ich rękach – powiedział Jan Garcarek, jeden ze sponsorów klubu.

Ostrowska młodzież to jest magnez zarówno dla kibiców, ale także radość dla włodarzy miasta, bo widać, że te środki, które przekazujemy na szkolenie dzieci i młodzieży można wprost adresować do tego utalentowanego żużlowego narybku. Tego brakowało w Ostrowie praktycznie od dwóch dekad – powiedział Sebastian Górski, Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Nie jesteśmy faworytem eWinner 1. Ligi. Cieszymy się nawet, że nie jesteśmy faworytem. Chcemy pokazać na torze, jak jesteśmy przygotowani fizycznie jak i sprzętowo. Drużynę mamy świetną. Wszyscy są zdrowi, nie było żadnych kontuzji. Zaopatrzyliśmy się w wysokiej klasy sprzęt. Jeśli trochę szczęścia będzie nam sprzyjać, zrobimy wszystko co w naszej mocy – deklarował Tomasz Gapiński.

Witam was wszystkich. Mam nadzieję, że zobaczymy się już wkrótce na stadionach. Póki co, kibicujcie nam przed telewizorami i trzymajcie kciuki, a my zrobimy wszystko, by walczyć o awans do PGE Ekstraligi – zwrócił się do swoich nowych fanów z Ostrowa Wielkopolskiego Oliver Berntzon.

Prezentacją online można obejrzeć TUTAJ.