Arged Malesa TŻ Ostrovia nie jest faworytem, ale chce bronić „Twierdzy Ostrów”

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 4 września, 2020

Niepokonany w tym sezonie eWinner Apator Toruń jest zdecydowanym faworytem meczu 10 rundy eWinner 1. Ligi, który w sobotę o 16:30 rozpocznie się na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia nie zamierzają poddać się bez walki i chcą bronić niepokonanej od dawna „Twierdzy Ostrów”.

Ostatnio w Ostrowie wygrała w barażach ekstraligowa Stal Gorzów na koniec zeszłego sezonu. Wcześniej, żaden pierwszoligowiec nie wygrał na Stadionie Miejskim. – Pewnie, że chcemy podtrzymać tę passę, aczkolwiek wiemy, jak arcytrudne zadanie przed nami. Zespół z Torunia najwięcej stracił na wyjeździe 39 punktów. To pokazuje jak mocna to drużyna – podkreśla trener ostrowian, Mariusz Staszewski.

Arged Malesa TŻ Ostrovia awizuje do walki swój żelazny skład. Na rezerwie znaleźć się powinien Jonas Jeppesen. Duńczyk w lidze szwedzkiej zdobył ostatnio komplet 18 punktów. W barwach ostrowskiej drużyny odjechał na razie jeden wyścig podczas meczu w Tarnowie. – Na swoim torze w poprzednim meczu wszyscy pojechali bardzo dobrze. Nie było, jak robić zmiany. Generalnie to nie jestem wielkim zwolennikiem zawodników rezerwowych. Jest ona w regulaminie, więc z niej teraz korzystany, ale czasami 8 czy 16 więcej przeszkadza niż pomaga – uważa trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Treningi po kontuzji ręki wznowił już 17-letni Kacper Grzelak, który urazu nabawił się kilka tygodni temu w Gdańsku. W awizowanym składzie jest jego młodszy kolega, Jakub Krawczyk.

Na pewno patrząc na skład drużyny eWinner Apatora Toruń łatwo wskazać faworyta sobotniego meczu. Wystarczy spojrzeć na statystyki eWinner 1. Ligi. Trzech najskuteczniejszych żużlowców ligi to reprezentanci toruńskiego klubu. W czołowej dziesiątce są wszyscy seniorzy drużyny Tomasza Bajerskiego.

Arged Malesa TŻ Ostrovia zapowiada walkę. Sport ma to do siebie, że czasami zdarzają się niespodzianki. Ostrowskie drużyny jeszcze nigdy nie wygrały z zespołem z Torunia. – Zapraszamy kibiców na Stadion Miejski. Wasz doping jest nam potrzebny – dodaje trener Mariusz Staszewski.

Bilety można nabywać online https://www.kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0445

Dostępna jest także sprzedaż stacjonarna w Salonie Canal+ w Galerii Ostrovia oraz u naszego partnera firmy AKOM przy ulicy Odolanowskiej 81 w Ostrowie Wielkopolskim.

Awizowane składy

eWinner Apator Toruń

1. Jack Holder

2.Chris Holder

3.Wiktor Kułakow

4.Tobiasz Musielak

5.Adrian Miedziński

6.Kamil Marciniec

7.Igor Kopeć – Sobczyński

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski

9.Grzegorz Walasek

10.Tomasz Gapiński

11.Adrian Cyfer

12.Rafał Okoniewski

13.Nicolai Klindt

14.Jakub Krawczyk

15.Sebastian Szostak

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.