Arged Malesa TŻ Ostrovia powalczy na Łotwie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 22 czerwca, 2019

W niedzielę o 17:00 czasu polskiego Arged Malesa TŻ Ostrovia zmierzy się w Daugavpils z Lokomotivem.W pierwszym meczu w Ostrowie zespół Mariusza Staszewskiego wygrał 50:40.

Kolejny raz ostrowska drużyna będzie musiała sobie radzić bez kontuzjowanego Tomasza Gapińskiego, za którego zastosowane zostanie zastępstwo zawodnika. – ZZ wyszła w miarę w rundzie zasadniczej na torze w Ostrowie. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało na wyjeździe. Na pewno czeka nas trudniejsze zadanie i bardzo ciężkie spotkanie – uważa trener Arged Malesa TŻ Ostrovia, Mariusz Staszewski.

W awizowanym składzie ostrowian zaszła tylko jedna zmiana. Trener zamienił układ w drugiej parze, desygnując na prowadzącego Nicolai Klindta. Duńczyk w ostatnich dniach przeżył prawdziwy horror. Podczas podróży ze Szwecji do Danii miał wypadek samochodowy. Bus Klindta zderzył się z łosiem. Auto zostało poważnie uszkodzone. Całe szczęście, że zarówno żużlowiec jak i mechanik Duńczyka wyszli bez szwanku. Ostrowski klub pomaga oczywiście Klindtowi w dotarciu na mecz na Łotwę.

Lokomotiv Daugavpils, choć zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Nice 1.Ligi Żużlowej, nie stoi na straconej pozycji. Na Łotwie gospodarze wygrali tylko dwa razy, pokonując Zdunek Wybrzeże Gdańsk i ostatnio Orła Łódź. –Jedziemy walczyć. Nie zapominajmy, że jesteśmy osłabieni, brakiem naszego lidera, Tomasza Gapińskiego – przypomina trener Staszewski.

Drużyna Nikołaja Kokina broni się przed uniknięciem pozycji oznaczającej baraże o utrzymanie w Nice 1. Lidze Żużlowej. Na swoim torze Łotysze są groźni, ale beniaminek do Daugavpils jedzie walczyć. – Nie ma planu minimum, że chcemy zdobyć bonus. Będziemy walczyć. Co z tego wyjdzie, zobaczymy – zaznacza Mariusz Staszewski.

Dodajmy, że w historii pojedynków ostrowsko – łotewskich, zespół z naszego miasta w Daugavpils wygrał tylko raz. Jakże pięknie byłoby w niedzielę dokonać tego po raz drugi.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia
1.Aleksandr Łoktajew
2.Sam Masters
3.Nicolai Klindt
4.Tomasz Gapiński
5.Grzegorz Walasek
6.Kamil Nowacki
7.Marcin Kościelski

Lokomotiv Daugavpils
9. Timo Lahti
10. Jewgienij Kostygow
11. Wadim Tarasienko
12. Kjastas Puodżuks
13. Andrzej Lebiediew
14. Artiom Trofimow

Udział w rozgrywkach Nice 1.LŻ drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia dofinansowany jest ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.