Arged Malesa TŻ Ostrovia w sobotę chce wygrać dla Tomka! (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 14 czerwca, 2019

Bez swojego lidera, Tomasza Gapińskiego Arged Malesa TŻ Ostrovia przystąpi do meczu X rundy Nice 1.Ligi Żużlowej ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. – Chcemy godnie zastąpić Tomka i wygrać, bo jesteśmy jedną drużyną – podkreślają żużlowcy beniaminka.

Kontuzja Tomasza Gapińskiego, który w pierwszych dwóch meczach na swoim torze był niemalże nieomylny mocno skomplikowała sytuację beniaminka z Ostrowa. – Całe szczęście, że trener może zastosować zastępstwo zawodnika. Tomkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Bez niego będzie bardzo ciężko – mówi Marcin Kościelski, który zdaje sobie sprawę, że od podstawy juniorów może sporo zależeć.

Warto w sobotnie upalne popołudnie przyjść na Stadion Miejski i dopingować swoją drużynę. – Kibice na naszych meczach bardzo dobrze się bawią. Zapraszamy ich na stadion w sobotę, a my postaramy się o duże punkty, a może nawet bonus. Zobaczymy, jak się będzie układać to spotkanie – zaprasza fanów Grzegorz Walasek.

Podstawowym celem Arged Malesa TŻ Ostrovia jest zwycięstwo i zachowanie miana niepokonanej drużyny na swoim torze. – Prawda jest taka, że łatwo nie będzie odrobić 14 punktów straty z pierwszego meczu. Będziemy się jednak starali zdobyć bonus. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy. Jak będziemy to robili, tak jak w poprzednich meczach na swoim torze, to jesteśmy w stanie wygrać taką różnicą – uważa Aleksandr Łoktajew.

Nie tylko brak Tomasza Gapińskiego, ale także niemiłosierny upał może być przeciwnikiem ostrowian, szczególnie, gdy jedzie się mecz z zastosowaniem zastępstwa zawodnika. – Upały dają się mocno we znaki. Człowiekowi, jak jest ciepło, ciężko się oddycha, tak samo jest z silnikiem. Przy takich upałach wszystko się przegrzewa i ciężko pracuje – wyjaśnia Marcin Kościelski. –Upały dają się we znaki przede wszystkim motocyklom. Duże korekty w sprzęcie trzeba robić. Tak już jest i nic na to nie poradzimy – dodaje Grzegorz Walasek. – Będziemy jechać wyścig po wyścigu. Przerwy dla silników będą krótkie. Nie będzie to łatwe spotkanie. Czeka nas bardzo trudne zadanie, ale chcemy wygrać – podkreśla trener Mariusz Staszewski.

Ciężar zdobywania punktów będzie rozkładał się na czterech seniorów. Dużo może zależeć w sobotnim meczu także od postawy młodzieżowców. – Cieszy coraz lepsza postawa Marcina Kościelskiego. Wierzę, że w jego ślady pójdzie także Kamil Nowacki, tak by nasza juniorska para wróciła na te dobre tory, na których była na początku sezonu. Od nich też będzie bardzo dużo zależało – dodaje trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Początek sobotniego meczu na Stadionie Miejskim w Ostrowie o godzinie 16:15. Serdecznie zapraszamy.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

1.Jacob Thorssell

2.Mikkel Bech Jensen

3.Kim Nilsson

4.Kacper Gomólski

5.Krystian Pieszczek

6.Denis Zieliński

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów:

9.Aleksandr Łoktajew

10.Sam Masters

11.Tomasz Gapiński

12.Nicolai Klindt

13.Grzegorz Walasek

14.Kamil Nowacki

15.Marcin Kościelski

Udział w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia dofinansowany jest ze środków Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.