Armando Castagna wspomina starty w Ostrowie: Najbardziej pamiętam gorące powitanie fanów

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 19 kwietnia, 2020

W roku 1999 Armando Castagna reprezentował barwy Iskry w udanym dla ostrowskiego żużla sezonie. Po 21 latach poprosiliśmy dyrektora komisji wyścigów torowych Światowej Federacji Motocyklowej FIM o wspomnienie tamtych czasów.

Mam bardzo miłe wspomnienia ze startów w Ostrowie. Podobało mi się miasto. Najlepsze, co zapamiętałem, to gorące powitanie w mieście przez ostrowskich fanów. Pewnego razu spędziłem kilka tygodni w Ostrowie obok stadionu, by potrenować. Każdy dzień pobytu w waszym mieście i sposób, w jaki byłem traktowany jest dla mnie niesamowitym wspomnieniem – powiedział dla www.tzostrovia.pl Armando Castagna.

Włoski były żużlowiec, a obecnie działacz FIM ma dla ostrowskich fanów specjalne przesłanie. – Pragnę serdecznie pozdrowić kibiców w Ostrowie Wielkopolskim i życzyć im wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że kiedyś wrócę do Ostrowa. Naprawdę, chciałbym jeszcze odwiedzić to miasto – podkreśla Castagna.

Armando Castagna aktualnie mieszka w Arzignano w prowincji Vicenza w regionie Wenecja, który został bardzo mocno dotknięty przez pandemię koronawirusa. – Jest ciężko, ale cieszę się, że ja i moja rodzina jesteśmy zdrowi. W tej chwili to najważniejsze. Pracuję zdalnie z domu, bo staramy się z FIM i promotorami poszczególnych imprez, by mistrzostwa świata w tym roku się odbyły. Nie wiadomo, kiedy wystartują i jak długo potrwają, ale robimy wszystko, by nie musieć anulować zawodów, a przekładać je na okres jesienny. Do wszystkich kibiców apeluję, by zachowali bezpieczeństwo i dbali o siebie – kończy włoski działacz i były żużlowiec.