Awizowane składy na mecz w Gdańsku. Debiut Grzelaka

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 28 maja, 2021

W poniedziałek o 18:00 odbędzie się mecz VIII rundy eWinner 1. Ligi pomiędzy Zdunek Wybrzeżem Gdańsk a Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Trenerzy podali już awizowane składy na to spotkanie.

Mariusz Staszewski w porównaniu z poprzednimi dwoma meczami dokonał jednej zmiany. W miejsce Jakuba Poczty desygnował do boju na pozycji juniorskiej Kacpra Grzelaka. – Kuba jeszcze nigdy nie jechał w Gdańsku. Kacper ma z kolei już kilka występów na tym obiekcie. Zadecydowało większe doświadczenie – tłumaczy wybór młodzieżowca trener Arged Malesa Ostrów Wielkopolski.

Ponadto trener pozmieniał nieco układ par w porównaniu z dwoma poprzednimi meczami na swoim torze. Gdańszczanie natomiast wolne miejsce zostawili pod numerem 11, gdzie wystawiony zostanie zawodnik do lat 24. Zdunek Wybrzeże na tej pozycji ma wybór aż czterech żużlowców.

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski jeszcze nigdy nie wygrała w Gdańsku. – Napisaliśmy dwa lata temu historię w Tarnowie, wygrywając tam pierwszy raz w dziejach. Może to samo zrobimy w Gdańsku. Jedziemy walczyć o wygraną – deklaruje trener Staszewski.

Awizowane składy:

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski:
1. Oliver Berntzon
2. Daniel Kaczmarek
3. Grzegorz Walasek
4. Tomaz Gapiński
5. Nicolai Klindt
6. Sebastian Szostak
7. Kacper Grzelak

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Krystian Pieszczek
10. Rasmus Jensen
11. 
12. Jakub Jamróg
13. Wiktor Kułakow
14. Amadeusz Szulist
15. Alan Szczotka

Udział drużyny Arged Malesa Ostrów Wielkopolski w rozgrywkach eWinner 1.Ligi dofinansowany jest z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.