Będzie wystawa z okazji 90-lecia sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 11 czerwca, 2021

W tym roku przypada 90.rocznica rozegrania pierwszych zawodów motocyklowych na torze żużlowym. Dokładnie 8 listopada 1931 roku zapoczątkowano historię ostrowskiego żużla. Z tej okazji jesienią w Muzeum Miasta odbędzie się wystawa obrazująca 90 lat sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Stowarzyszenie Towarzystwo Żużlowe Ostrovia otrzymało grant w wysokości 2500 złotych z Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. Ich wręczenie odbyło się w czwartek w Forum Synagoga.

Wystawa odbędzie się w Muzeum Miasta, które wspólnie ze Stowarzyszeniem są jej organizatorami. Nadzór merytoryczny i przygotowanie wystawy spoczywa na Arturze Małeckim i Macieju Kmieciku.

Wcześniej, podobna wystawa została zorganizowana 10 lat temu na 80-lecie sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim. Przy tej okazji powstały publikacje „Jak Syzyf, czyli 80 lat sportu żużlowego”, a rok później „Turniej o Łańcuch Herbowy – historia warta spisana” ww. autorów.

Dwa lata temu w trybunie głównej Stadionu Miejskiego pojawiła się wystawa dotycząca historii sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim oraz Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Wystawa z okazji jubileuszu 90-lecia sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim przewidziana jest od połowy października do połowy listopada br. O szczegółach będziemy jeszcze informowali. Organizatorzy dziękują dyrektorowi Muzeum Miasta panu Witoldowi Banachowi za przychylność i akceptację pomysłu, a Funduszowi Grantowemu za wsparcie inicjatywy.

Tak wyglądał fragment wystawy w Muzeum Miasta przed 10-laty.