Beniaminek chce sprawić niespodziankę z faworytem do awansu (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 25 maja, 2019

W niedzielę o 14:30 na Stadionie Miejskim w Ostrowie rozpocznie się szlagier Nice 1. Ligi Żużlowej, w którym wicelider tabeli, Arged Malesa TŻ Ostrovia podejmie lidera, PGG ROW Rybnik. Faworytem meczu wydaje się być drużyna Piotra Żyto, która celuje w awans do PGE Ekstraligi.

Liczymy na ostrowską publiczność. Jedziemy na swoim torze. Znamy ścieżki i chcemy wykorzystać znajomość własnego obiektu. Jak to wszystko uda się zgrać, mam nadzieję, że wygramy – podkreśla Aleksandr Łoktajew, który po przerwie wraca do ścigania.

W czwartek i piątek ostrowski zespół w komplecie trenował na torze Stadionu Miejskiego. Do dyspozycji trenera Mariusza Staszewskiego byli wszyscy obcokrajowcy, a także seniorzy. – Myślę, że dobrze potrenowaliśmy i na niedzielę będziemy gotowi. Czuję już duży głód ścigania – mówi Łoktajew.

PGG ROW Rybnik to naszpikowana gwiazdami jak na warunki pierwszoligowe drużyna. – Mają mocny skład, ale my też słabi nie jesteśmy. Na swoim torze chcemy wygrywać i z takim nastawieniem podchodzimy do meczu – podkreśla trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

O sukcesie w niedzielnym meczu mogą decydować niuanse. Siła krajowa obu drużyn jest porównywalna. Ważne będą pojedynki liderów. Kacpra Woryny, Mateusza Szczepaniaka i Troya Batchelora z Tomaszem Gapińskim, Grzegorzem Walaskiem i wracającym po przerwie, Aleksandrem Łoktajewem.

Kluczową rolę może odegrać druga linia w poszczególnych zespołach. Siergiej Łogaczow czy Linus Sundstroem potrafią jechać. Szczególnie Szwed ma za sobą starty w PGE Ekstralidze. Ich walka o punkty z Samem Mastersem czy Nicolai Klindtem może być frapująca. Z drugiej strony zarówno Sundstroem jak i Klindt z powodzeniem mogliby być prowadzącymi pary, co tym świadczy o potencjale obu ekip.

Być może różnicę zrobią juniorzy. Na początku sezonu najlepszą średnią wśród młodzieżowców legitymował się Kamil Nowacki z Arged Malesa TŻ Ostrovia. Obecnie liderem wśród juniorów Nice 1. LŻ jest rybniczanin, Robert Chmiel.

Zapowiada się ekscytująca walka o pozycję lidera na półmetku rozgrywek. Beniaminek z Ostrowa nic nie musi, ale wszystko może zrobić i chce wygrać dla swoich kibiców. Warto przyjść na Stadion Miejski, by w niedzielę obejrzeć na żywo pojedynek na szczycie tabeli Nice 1. LŻ. Serdecznie zapraszamy.

Awizowane składy:

PGG ROW Rybnik

1.Troy Batchelor

2.Sergei Logachev

3.Mateusz Szczepaniak

4.Linus Sundstroem

5.Kacper Woryna

6.Robert Chmiel

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów:

9.Aleksandr Łoktajew

10.Sam Masters

11.Tomasz Gapiński

12.Nicolai Klindt

13.Grzegorz Walasek

14.Kamil Nowacki

15.Marcin Kościelski

Partnerem meczu Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów – PGG ROW Rybnik jest Poczta Polska.

Udział w rozgrywkach Nice 1. LŻ drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia dofinansowany jest z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.