Beniaminek liderem! Zaskoczenie? Nie dla wszystkich. Kędziora typuję Ostrovię na finał

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 18 kwietnia, 2019

Kiedy po meczu Północ – Południe trener Lech Kędziora był pytany o inauguracyjny mecz jego Orła Łódź z Arged Malesa TŻ Ostrovia, doświadczony szkoleniowiec odpowiedział, że to beniaminek jest faworytem i to nawet całej ligi.

Wówczas te słowa potraktować można było jako kurtuazję. Niektórzy typowali przecież Arged Malesa TŻ Ostrovia do zajęcia ostatniego miejsca w Nice 1. LŻ. – Wszyscy są zaskoczeni, że liderem jest Ostrovia, a dla mnie to żadna niespodzianka – mówi trener Lech Kędziora na łamach oficjalnej strony Orła Łódź.

Niektórzy się dziwili, kiedy mówiłem przed naszym pierwszym meczem, że jedziemy z faworytem ligi. Od początku twierdziłem, że Ostrovia ma świetny zespół. Moim zdaniem to jest drużyna na finał rozgrywek. Pierwsze mecze pokazały, że się nie pomyliłem. Jadą zgodnie z moimi oczekiwaniami – przekonuje w rozmowie ze stroną Orła Łódź, Lech Kędziora. – Po pierwszym meczu słyszałem opinie, że czeka nas wiele pracy, bo wygraliśmy z Ostrovią za nisko. Co do tego, że musimy pracowaćpełna zgoda. Kolejne mecze pokazały jednak, jak bardzo cenna była nasza wygrana. Ostrowianie rozbili u siebie Start. To pokazuje ich moc, bo przecież gnieźnianie w ostatnią niedzielę zatrzymali ROW Rybnik – zauważa Kędziora.

Z dużym respektem o beniaminku z Ostrowa po porażce w Tarnowie wypowiadał się także trener tamtejszej Unii, Paweł Baran.Ostrovia to mocna drużyna. Nie jest ujmą przegrać z tak silnym zespołem, aczkolwiek czujemy duży niedosyt. Nawet w osłabieniu ten mecz był do wygrania – mówił Baran.

W Ostrowie rzecz jasna jest zadowolenie z dobrego początku sezonu, ale zarówno zawodnicy, trener jak i prezes przestrzegają przed hurraoptymizmem. –Do play-offów daleka droga. Ciężkie mecze dopiero przed nami – podkreśla trener Arged Malesa TŻ Ostrova, Mariusz Staszewski.

Tak czy owak, chyba ostrowscy kibice nie mają nic przeciwko, by słowa Lecha Kędziory, który widzi beniaminka w finale play-off się spełniły. Póki co, nadal ciężka praca, pokora, ambicja i jedziemy #OSTROpoSWOJE