Beniaminek u mistrza Polski

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 5 maja, 2022

W piątek o 18:00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozpocznie się mecz 5. rundy PGE Ekstraligi, w którym mistrz Polski, Betard Sparta Wrocław zmierzy się z beniaminkiem, Arged Malesą Ostrów Wielkopolski.

Sparta, pomimo tego, że wygrała tylko jedno z czterech spotkań, to wciąż kompletny zespół z czwórką świetnych seniorów i bardzo solidną parą juniorską. My nie jesteśmy w żadnym meczu faworytem, ale oczywiście do Wrocławia jedziemy walczyć – podkreśla trener ostrowian, Mariusz Staszewski.

W ostatnich meczach beniaminek na początku wysoko przegrywał, a w dalszej części spotkań toczył w miarę wyrównany bój z faworytami. – Musimy ustrzec się tych samych błędów, co u siebie z Włókniarzem i na wyjeździe w Lesznie. Jak po pierwszej serii przegrywa się 5:19, to ciężko gonić tak mocnych rywali. Koniecznie trzeba poprawić te pierwsze wyścigi w naszym wykonaniu – dodaje Staszewski.

Jego zespół do meczu we Wrocławiu przygotowuje się rytmem startowych. – Było trochę tej jazdy, ale dla młodzieży to i tak za mało, bo oni potrzebują dużo startów. W lidze szwedzkiej dobrze pojechał Oliver Berntzon, który bardzo czekał na start rodzimej ligi. Może dla niego to też będzie moment przełomowy, który doda mu pewności siebie – liczy trener beniaminka PGE Ekstraligi.

Awizowane składy:

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski: 
1. Oliver Berntzon
2. Tomasz Gapiński
3. Filip Hjelmland
4. Grzegorz Walasek
5. Chris Holder
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Poczta

Betard Sparta Wrocław: 
9. zastępstwo zawodnika
10. Mateusz Panicz
11. Tai Woffinden
12. Gleb Czugunow
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Bartłomiej Kowalski