Bez szans w derbach Wielkopolski

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 3 lipca, 2022

-Jesteśmy po prostu słabsi od rywali. Nie ma się co czarować – mówił po meczu załamany trener Mariusz Staszewski. Trener gospodarzy przed każdym spotkaniem ma nadzieję, że jego zespół w końcu zaskoczy. Tak było i teraz, ale już po trzech wyścigach tor zweryfikował plany i marzenia. Fogo Unia Leszno z impetem weszła w mecz i prowadziła 15:3, by wygrać 57:33.

Szkoda tylko, że to żużlowe święto zostało przerwane przed dziewiątym wyścigiem przez zachowanie grupki pseudokibiców z Leszna. Wśród licznej grupy fanów Fogo Unii Leszno, którzy przyjechali do Ostrowa byli z pewnością prawdziwi kibice, chcący oglądać sportowe widowisko i dopingujący swój zespół. Niestety znalazła się także grupa stadionowych bandytów, rzucających na tor butelki i inne przedmioty, a także próbująca sforsować ogrodzenie, wyznaczające sektor gości. Sędzia Paweł Słupski zmuszony był przerwać mecz do czasu ustania zamieszek.

W tym momencie zespół z Leszna prowadził już 32:16. Ostatecznie zwyciężył 57:33. Wśród przyjezdnych pierwsze skrzypce grali Jason Doyle, Janusz Kołodziej i Piotr Pawlicki. Trener Piotr Baron nie miał praktycznie słabych punktów.

W zespole z Ostrowa w drugiej części meczu przebudził się Chris Holder. Po niezłym początku z tonu spuścił także Grzegorz Walasek. Dopiero po zmianie motocykla szybkość i zadziorność na torze pokazał Jakub Krawczyk.