Brawa dla Patricka Hansena. Duńczyk z awansem do cyklu SEC 2021

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 22 maja, 2021

Patrick Hansen zajął piąte miejsce w SEC Challenge w Pardubicach i wywalczył awans do cyklu SEC, który wyłoni mistrza Europy w sezonie 2021. Reprezentujący w eWinner 1.Lidze Arged Malesa Ostrów Wielkopolski Hansen zdobył w Czechach 10 punktów, a awans zapewnił sobie po wyścigu dodatkowym z Timo Lahtim.

Patrick Hansen SEC Challenge zaczął od zwycięstwa. Później było trzecie miejsce, a następnie trzy razy drugie pozycje. Duńczyk musiał sporo się napracować, by awansować. Ścisk w czołówce był bowiem niesamowity. Zdobycz 10 punktów oznaczała, że czeka go wyścig dodatkowy z Timo Lathim.

W pierwszym podejściu prowadził, wyprzedzając Fina na prostej przeciwległej do startu, ale sędzia Artur Kuśmierz przerwał wyścigu z uwagi na to, że taśma nie poszła równo. W drugim podejściu  Duńczyk stoczył ciekawą walkę z Lahtim, wygrywając ostatecznie, co oznaczało piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i awans do SEC 2021.

Najlepsza piątka z Pardubic, czyli Patryk Dudek, Daniel Bewley, Siergiej Łogaczow, Andrzej Lebiediew i Patrick Hansen dołączyła do pięciu najlepszych żużlowców z poprzedniego sezonu: Roberta Lamberta, Leona Madsena, Mikkela Michelsena oraz Bartosza Smektały. Trzeci przed rokiem Grigorij Łaguta zrezygnował ze startu w cyklu SEC, a jego miejsce zajął Nicki Pedersen.

SEC 2021 rozpocznie się 12 czerwca w Bydgoszczy. Następnie rywalizacja 26 czerwca przeniesie się do Guestrow. 3 lipca powróci do Polski na tor w Gdańsku, a zakończy 10 lipca w Rybniku.