Brązowy medal Arged Malesy Ostrów w finale MMPPK!

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 17 sierpnia, 2022

Trzecie miejsce w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych w Lublinie zajęli żużlowcy Arged Malesy Ostrów. Złoto wywalczyli gospodarze i faworyci – Motor Lublin. Srebro Włókniarz Częstochowa, a brązowy krążek padł łupem naszych zawodników, którzy walczyli niesamowicie do ostatniego wyścigu o miejsce na podium!

Finał miał niesamowicie dramatyczny i pełen emocji przebieg. Złoty medal w 19 biegu zapewnili sobie żużlowcy Motoru Lublin, ale dopiero w 21 wyścigu ważyły się losy pozostałych miejsc na podium.

Ostrowianie mieli 17 punktów i do brązowego medalu potrzebowali remisu z Włókniarzem Częstochowa. Zwycięstwo 4:2 dawałoby Arged Malesie udział w barażu o srebrny medal. Wygrana 5:1 automatycznie tytuł wicemistrzowski. Porażka 2:4 baraż z Betard Spartą Wrocław o brązowy medal.

Start może nie był idealny, ale na pierwszym wirażu Jakub Poczta i Jakub Krawczyk świetnie zablokowali Mateusza Świdnickiego i pomknęli do mety po 3 punkty, dające medal. Warto dodać, że do ostatniego wirażu można było drżeć, czy dojadą w takiej konfiguracji, bo tor w Lublinie był pełen dziur i zdradliwych kolein. W trakcie zawodów doszło do kilku upadków, a problemy z płynną jazdą miał nawet wciąż aktualny mistrz świata juniorów, Jakub Miśkowiak.

Na 20 punktów Arged Malesy złożyło się 11 punktów Jakuba Krawczyka, 3 punkty Sebastiana Szostaka i 6 Jakuba Poczty. Warto pamiętać, że gdy kontuzjowany był Sebastian Szostak, awans do finału MMPPK pomógł wywalczyć Kacper Grzelak.