Briefing odnośnie dostosowania Stadionu Miejskiego do wymogów PGE Ekstraligi

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 30 grudnia, 2021

Dziękuję bardzo władzom miasta z panią prezydent Beatą Klimek i zastępcą Mikołajem Kostką na czele, radnemu Arkadiuszowi Sodkiewiczowi oraz pracownikom Urzędu Miejskiego zaangażowanym w modernizację Stadionu Miejskiego – mówił podczas czwartkowego briefingu Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia. – Współpraca z klubem jest modelowa – podkreślała Beata Klimek, prezydent miasta.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego mówiła, że jest to najtrudniejsza inwestycja miasta, nie ze względu na jej technologiczne skomplikowanie, ale z uwagi na czas. – W ciągu 99 dni, które pozostały do pierwszego meczu w ramach PGE Ekstraligi w Ostrowie musimy zrealizować zadania za kwotę ponad 14 milionów złotych – mówiła Beata Klimek.

Nie boimy się takich wyzwań, potrafimy im sprostać, a przede wszystkim dotrzymujemy danego słowa – podkreślała prezydent Ostrowa.

Od końca października nie straciliśmy ani minuty – zapewnia Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta miasta. –  Niezwłocznie przystąpiliśmy do prac przygotowawczych, związanych chociażby ze zleceniem opracowania koncepcji i dokumentacji, które pozwolą na przeprowadzenie tych wszystkich prac. Zabezpieczyliśmy także środki finansowe, które pozwolą nam w pełni te zadania zrealizować – dodaje.

Największym zadaniem jest dostosowanie sztucznego oświetlenia do wymogów PGE Ekstraligi. Kiedy 15 lat temu powstawało obecne oświetlenie, wymogi były zupełnie inne. Teraz to minimum 1800 luxów. – Powstanie czternaście nowych słupów oświetleniowych. Tak, aby w sposób właściwy doświetlić zarówno tor, jak i murawę boiska oraz park maszyn. Koszty tego zadania to kwota około 6 milionów złotych – dodaje Kostka.

Na Stadionie Miejskim zamontowany zostanie nowy telebim, którego koszt wynosi około 400 tysięcy. Zamontowane zostanie także nowe nagłośnienie oraz monitoring. Wybudowane musi zostać także odwodnienie liniowe na torze. – Umowa na zakup specjalistycznego przykrycia toru, którego koszt wynosi około 250 tysięcy została podpisana właśnie w dniu dzisiejszym – mówił w czwartek Kostka.

Wielkim wyzwaniem jest budowa praktycznie od nowa parku maszyn. Kolejnym zadaniem będzie utwardzenie wszystkich powierzchni, które do tej pory nie były utwardzone na Stadionie Miejskim. – Mówimy tutaj m.in. o pasie bezpieczeństwa, drodze prowadzącej do stadionu, gdzie stacjonuje obsługa medyczna. Zostaną wymienione także ogrodzenia. Powstaną nowe parkingi – dodaje zastępca prezydenta Miasta.

Trochę więcej niż kosmetyka dotknie także budynek trybuny głównej – zaznacza Mikołaj Kostka. – Będzie pewne przeorganizowanie niektórych pomieszczeń. Dużym zaangażowaniem w tym zakresie wykazuje się już od dobrych kilku tygodni klub żużlowy. Dziękujemy za to i tak jak pani prezydent podkreślała, współpraca pomiędzy miastem jako inwestorem i klubem układa się modelowo. Bez tej współpracy nie byłby możliwy sukces, w który wierzymy, że w tak krótkim czasie uda się dostosować Stadion Miejski do wymogów PGE Ekstraligi – dodał zastępca prezydenta miasta.