Chcą zatrzymać rozpędzony Falubaz

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 czerwca, 2023

-Falubaz jest bardzo mocny i wygrywa mecz za meczem, ale wiecznie zwyciężać nie będzie. Nie jesteśmy faworytem, ale chcemy przerwać zwycięską passę lidera i mam nadzieję, że to nastąpi w niedzielę – mówi trener Arged Malesy Ostrów, Mariusz Staszewski.

Patrząc na średnie biegowe zawodników obu drużyn, faworyt niedzielnego meczu wydaje się być jeden. W gronie sześciu najskuteczniejszych żużlowców 1.Ligi, jest aż czterech reprezentantów Enea Falubazu Zielona Góra.

Liderem jest Piotr Pawlicki, trzecią średnią ma Krzysztof Buczkowski, czwartą Rohan Tungate, a szóstą Rasmus Jensen.

Najwyżej sklasyfikowany zawodnik Arged Malesy Ostrów, Grzegorz Walasek ze średnią 2,000, zajmuje dziesiąte miejsce. Dwudziesty jest Oliver Berntzon.

Zielonogórzanie imponują formą od początku sezonu i mają na koncie komplet zwycięstw. Ostrowianie z kolei borykają się z ogromnym pechem. W pierwszym meczu w Gdańsku przegrali, a dwóch zawodników nabawiło się kontuzji. Mecz z drużyną z Łodzi, rozgrywany w ekstremalnych warunkach, przerwano po ośmiu biegach. Arged Malesie kompletnie nie wyszedł poprzedni mecz w Bydgoszczy.

Nie dziwi zatem, że ostrowianie chcą się zrehabilitować przed własną publicznością i spróbować powalczyć z rozpędzonym Falubazem. – Mam nadzieję, że piątkowy trening, na którym obecni byli wszyscy zawodnicy pomoże nam dopasować się do toru i ta nawierzchnia będzie naszym atutem – dodaje Mariusz Staszewski.

Początek spotkania w niedzielę o 14:00.

Awizowane składy:

Enea Falubaz Zielona Góra

1. Przemysław Pawlicki
2. Luke Becker
3. Rasmus Jensen
4. Rohan Tungate
5. Krzysztof Buczkowski
6. Michał Curzytek
7. Maksym Borowiak

Arged Malesa Ostrów:

9.Grzegorz Walasek

10.Matias Nielsen

11.

12.Oliver Berntzon

13.Tobiasz Musielak

14.Sebastian Szostak

15.Jakub Krawczyk

Udział w rozgrywkach o DM 1.Ligi drużyny Arged Malesy Ostrów wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski.