Chcesz zostać żużlowcem? Przyjdź w środę do Galerii Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 15 kwietnia, 2019

W tę środę o godzinie 19:00 w sklepie klubowym w Galerii Ostrovia odbędzie się spotkanie, w którym weźmie udział trener naszego zespołu wraz z adeptami szkółki. W trakcie wydarzenia będzie możliwość zapisania się do szkółki prowadzonej przez Mariusza Staszewskiego.

Po środowym treningu adepci sportu żużlowego wraz ze swoim trenerem Mariuszem Staszewskim udadzą się do sklepu klubowego w Galerii Ostrovia. W trakcie spotkania zostanie omówiona działalność szkółki żużlowej. Chętni będą mogli zapytać o szczegóły dotyczące wymogów, jakie muszą spełnić młodzi chłopcy przed zostaniem adeptem sportu żużlowego. – Zgłasza się dużo potencjalnych kandydatów na żużlowców, ale nie wszyscy później dotrwają do czasu spełnienia wymogów formalnych, zrobienia badań itp. Chcemy to przedstawić kandydatom na żużlowców i ich rodzicom – powiedział trener szkółki, Mariusz Staszewski.

Mogę tylko zaprosić chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w żużlu. To jest drogi sport, ale rodzice nie muszą za nic płacić. Klub zapewnia sprzęt i regularne treningi. Nawet, jeśli nie wszyscy zostaną żużlowcami, zapraszam, by spróbowali. Przeżyją przygodę życia i będą mieli co opowiadać w przyszłości – zachęca Mariusz Staszewski, który głównie zaprasza 12-letnich chłopców do szkółki żużlowej. – To właściwy wiek do zaczęcia treningów. Z młodszymi 11-latkami też możemy zacząć treningi na pitbike’ach – dodaje.

Podczas spotkania w Galerii Ostrovia zostanie zaprezentowana także nowa maskotka żużlowa. Młodych chłopców, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę w sporcie żużlowym zapraszamy wraz z rodzicami na środowe spotkanie o 19:00.