Chwilo trwaj jak najdłużej! Tabela Nice 1. LŻ wygląda nice. Sensacyjny lider z Ostrowa

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 15 kwietnia, 2019

Konia z rzędem, kto po trzech kolejkach obstawiłby taką sytuację. Arged Malesa TŻ Ostrovia jest liderem tabeli Nice 1. Ligi Żużlowej. Beniaminek z Ostrowa radzi sobie bardzo dobrze, ale rywale nie zasypują gruszek w popiele. – Do play-offów jeszcze daleka droga – uspokaja trener Mariusz Staszewski.

O tym, jak nieprzewidywalna, wyrównana i ciekawa będzie Nice 1. Liga Żużlowa w tym sezonie przekonujemy się praktycznie w każdej rundzie. Po trzech kolejkach mamy jeden niepokonany zespół, którym jest Orzeł Łódź. Drużyna Lecha Kędziory odjechała na razie tylko jeden mecz w tych rozgrywkach, pokonując nieznacznie Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Car Gwarant Start Gniezno po porażce u siebie ze Zdunek Wybrzeże Gdańsk i w Ostrowie w derbach Wielkopolski, pokonał na własnym torze głównego faworyta do awansu do PGE Ekstraligi, PGG ROW Rybnik. Z kolei gdańszczanie po wygranej w Gnieźnie, przegrali na swoim torze z Unią Tarnów i wyraźnie ulegli w Daugavpils, Lokomotivowi 38:51.

W tej lidze niczego nie możemy być pewni i z całym przekonaniem można już teraz powiedzieć, że wszystkie siedem drużyn powalczy o udział w rundzie play-off. – Nie cieszmy się za mocno z tych dwóch zwycięstw. Sezon dopiero się rozpoczyna. Wszystkie trudne mecze wciąż przed nami. Nic na razie jeszcze się nie stało. Rękawy trzeba cały czas zakasać i brać się do roboty. Do play-offów łatwo wejść nie będzie – tonuje nastroje trener Mariusz Staszewski.

Wyniki 3 rundy Nice 1. LŻ

Unia Tarnów – Arged Malesa TŻ Ostrovia 43:47

Lokomotiv Daugavpils – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 51:38

Car Gwarant Start Gniezno – PGG ROW Rybnik 50:40

Tabela

1.Arged Malesa TŻ Ostrovia 3 4 +22

2.Unia Tarnów 3 4 +8

3.Lokomotiv Daugavpils 2 2 +11

4.Zdunek Wybrzeże Gdańsk 3 2 -14

5.Orzeł Łódź 1 2 +4

6.Car Gwarant Start Gniezno 3 2 -21

7.PGG ROW Rybnij 1 0 -10