Czarny koń sezonu nadal w akcji. Ostrovia zapowiada walkę w Gorzowie (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 28 września, 2019

-Przez cały rok nie jesteśmy faworytem, więc dla nas to nic nowego – mówi trener Mariusz Staszewski, który w Gorzowie, skąd pochodzi poprowadzi Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski w meczach barażowych o miejsce w przyszłorocznej Ekstralidze. Początek pierwszego spotkania na Stadionie im. Edwarda Jancarza w niedzielę o 19:00.

Nie traktuję tego meczu wyjątkowo z racji tego, że jestem wychowankiem Stali i mieszkam w Gorzowie – zapewnia Mariusz Staszewski, który beniaminka Nice 1. Ligi Żużlowej doprowadził do finału play-off, a teraz mierzy się w barażach z truly.work Stalą Gorzów.

Gorzowianie niespodziewanie zajęli dopiero siódme miejsce w PGE Ekstralidze i bronią się przed spadkiem w barażach. – Przed sezonem nie typowano ich do tego. Podobnie jak nas – zauważa Tomasz Gapiński. Kolejny raz okazało się, że nazwiska nie jeżdżą, a papierowe rozważania często biorą w łeb.

Skład Stali wygląda przecież imponująco. Bartosz Zmarzlik zmierza po tytuł indywidualnego mistrza świata. Krzysztof Kasprzak jest wicemistrzem świata sprzed pięciu lat, choć oczywiście daleki od życiowej formy z 2014 roku. Szymon Woźniak były indywidualnym mistrzem Polski. Peter Kildemand i Anders Thomsen sroce spod ogona też nie wypadli. Juniorzy: Rafał Karczmarz i młodziutki Mateusz Bartkowiak to również mocna para. Zespół ze sporym potencjałem skończył jednak w barażach, których jest zdecydowanym faworytem.

Nie pokuszę się o typowanie wyniku. Może okazać się, że obie drużyny dzieli przepaść, ale wcale tak nie musi być – mówi trener Mariusz Staszewski. – Jedziemy fajnie pościgać się z zawodnikami z PGE Ekstraligi – dodaje Tomasz Gapiński. – Różnica pomiędzy ligami na pewno jest, głównie w kwestii sprzętowej – uważa Grzegorz Walasek.

Pierwszy mecz barażowy rozpocznie się w niedzielę, 29 września o 19:00 w Gorzowie. Rewanż tydzień później o 18:00 w Ostrowie Wielkopolskim. Zwycięzca dwumeczu pojedzie w przyszłorocznej PGE Ekstralidze.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
1. Nicolai Klindt
2. Aleksandr Łoktajew
3. Tomasz Gapiński
4. Sam Masters
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

truly.work Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Peter Kildemand
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Bartkowiak
15. Rafał Karczmarz