Czterech nowych wychowanków TŻ Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 12 października, 2022

W środę na torze  w Ostrowie odbył się egzamin na licencję „Ż”. Franciszek Dymowski, Paweł Sitek i Kornel Nowak to nowi wychowankowie ostrowskiego klubu z licencjami na motocykle o pojemności 250cc, a Filip Seniuk pozytywnie zdał egzamin na licencję na popularne „pięćsetki”.

Części praktycznej egzaminu nie przebrnął Alan Krzak, który przewrócił się podczas jazdy indywidualnej, co z automatu skutkuje oblaniem egzaminu. – Alan musi jeszcze trochę potrenować. Z racji tego, że egzamin był w Ostrowie, podszedł do niego, ale widać, że jeszcze sporo pracy przed nim. Podobnie zresztą, jak przed tymi, którzy zdali egzamin. Jak zaczniemy jeździć na inne tory, poznawać nowe owale, to dopiero będzie szkoła żużla – tłumaczy trener Mariusz Staszewski.

W sumie w Ostrowie zdawało egzamin 12 adeptów, 5 na motocykle o pojemności 250cc i 7 na 500cc. Pozytywnie przez egzamin przebrnęło pięciu na 250cc i pięciu na pięćsetkach.

Licencje 250cc uzyskali: Franciszek Dymowski, Paweł Sitek, Kornel Nowak (wszyscy TŻ Ostrovia) oraz Kacper Szarszewski, Maksymilian Pawełczak.

Licencję 500cc uzyskali: Filip Seniuk (TŻ Ostrovia), Kevin Małkiewicz,  Jan Przanowski, Szymon Ludwiczak i Adrian Saks.

Szkolenie adeptów i juniorów wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski.