Cztery punkty dadzą play-offy. TŻ Ostrovia walczy o pełną pulę

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 11 lipca, 2019

Cztery punkty w dwóch ostatnich meczach dadzą Arged Malesa TŻ Ostrovia pewny awans do rundy play-off, bez względu na wyniki innych spotkań. – Jesteśmy blisko jazdy w play-offach, ale walczymy o pełną pulę – zapewnia Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Sytuacja w tabeli Nice 1. Ligi Żużlowej jest skomplikowana. – Dlatego nie zamierzamy się oglądać na inne zespoły. Sami chcemy zdobyć co najmniej te cztery punkty, które bez względu na wyniki pozostałych meczów, dadzą nam udział w play-offach – tłumaczy Mariusz Staszewski, trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Po trzech tygodniach przerwy beniaminka z Ostrowa czeka wyjazd na derbowy mecz do Gniezna z Car Gwarant Startem Gniezno. W pierwszym meczu w Ostrowie Arged Malesa TŻ Ostrovia wygrała 56:34. – Nie pojedziemy do Gniezna bronić tylko tej zaliczki, ale powalczyć o pełną pulę i zwycięstwo w derby Wielkopolski – dodaje Radosław Strzelczyk, prezes ostrowskiego klubu.

Car Gwarant Start Gniezno walczy jeszcze o pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, ale da mu to tylko wygrana z Arged Malesa TŻ Ostrovia z bonusem. Punkt bonusowy jest zatem bardzo istotny dla obu ekip. – Ten bonus może oznaczać dla nas, że nie będziemy musieli przejmować się innymi wynikami, jeśli oczywiście wygramy za trzy punkty z Orłem Łódź – zauważa Mariusz Staszewski. – To wcale też nie będzie łatwe. Drużyna z Łodzi nie odpuszcza i walczy o uniknięcie baraży – dodaje trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Przypominamy, że w rundzie zasadniczej sezonu 2019 Arged Malesa TŻ Ostrovia odjedzie jeszcze dwa mecze. Pierwszy w niedzielę, 28 lipca o godzinie 14:30 w Gnieźnie z Car Gwarant Startem, a następny tydzień później, 4 sierpnia o 14:30 na swoim torze z Orłem Łódź.