Czwarte miejsce ostrowian w Lublinie. Zacięty bój o zwycięstwo

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 13 września, 2021

Dopiero ostatni wyścig Finału 1 Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie decydował o pierwszym miejscu. Ostatecznie wygrał Bocar Włókniarz Częstochowa, który o 1 punkt wyprzedził Motor Lublin. Arged Malesa TŻ Ostrovia uplasowała się na czwartej pozycji, ale zachowała trzecie miejsce w tabeli po dwóch finałach.

To nie były najlepsze zawody w wykonaniu ostrowskiej drużyny, w której gościnnie startował Mateusz Dul w miejsce kontuzjowanego Kacpra Grzelaka. Arged Malesa odniosła jedno biegowe zwycięstwo, które w 17 biegu zanotował Jakub Poczta. 17-latek zrehabilitował się tym samym za to, że chwilę wcześniej wjechał w taśmę.

Siedem punktów dla Arged Malesy zdobył Jakub Krawczyk, pięć Jakub Poczta, cztery Sebastian Szostak i dwa Mateusz Dul. Tym razem lepsi od ostrowian okazali się wzmocnieni Fracisem Gustsem Łotysze. Mistrz Europy Juniorów do lat 19 zdobył 8 punktów, tyle samo co Daniils Kolodinskis.

Walka o zwycięstwo trwała do ostatniego biegu. Ostatecznie triumf Włókniarzowi zapewnił Jakub Miśkowiak, znacznie przybliżając częstochowian do tytułu Drużynowego Mistrza Polski Juniorów.

Arged Malesa utrzymała trzecie miejsce w tabeli grupy finałowej DMPJ, ale ma tyle samo punktów, co Lokomotiv Jauniba Daugavpils. Walka o brązowy medal zapowiada się zatem arcyciekawie. Kto wie, czy Finał 2 DMPJ w Ostrowie we wtorek 14 września nie okaże się kluczowy.

Jeśli zespół Mariusza Staszewskiego pokona Łotyszy i powiększy przewagę w małych punktach, których teraz ma o 14 więcej od Lokomotivu, to szansa na historyczny medal ostrowian w DMPJ będzie spora.

Tym bardziej warto wybrać się we wtorek o 16:00 na Stadion Miejski, gdzie odbędzie się Finał 2 Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów wspierany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski, za co serdecznie dziękujemy.