Czy pogoda pozwoli odjechać w sobotę ostatni mecz sezonu? TŻ Ostrovia może jeszcze być czwarta w tabeli

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 9 października, 2020

Miało odbyć się w poprzednią niedzielę, ale aura była górą. Niestety, prognozy na tę sobotę w Bydgoszczy też nie są najlepsze. Tam o 14:00 zaplanowane jest spotkanie 14 rundy eWinner 1. Ligi, gdzie Abramczyk Polonia podejmie Arged Malesa TŻ Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Mecz ten w pierwotnym terminie mógł mieć jeszcze znaczenie dla walczących o utrzymanie bydgoszczan. Kiedy jednak stało się jasne, że Lokomotiv Daugavpils nie wygrał z bonusem z Orłem Łodź, Łotysze zostali zdegradowani do 2. Ligi Żużlowej.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz z kolei przed ostatnim meczem z Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski jest już pewna pozostania w eWInner 1. Lidze. Beniaminek nawet wygrywając w sobotę z bonusem, nie poprawi już siódmego miejsca w tabeli.

Z kolei zespół trenera Mariusza Staszewskiego, który zajmuje obecnie szóstą pozycję, w przypadku wygranej w Bydgoszczy awansuje na czwartą lokatę, zrównując się punktami ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Z racji tego, że ostrowianie z zespołem z Gdańska mają lepszy bilans dwumeczu, zajęliby czwarte miejsce. Jest więc o co jechać w Bydgoszczy. W przypadku porażki z bonusem Arged Malesa TŻ Ostrovia nie zmieni miejsca w tabeli, bo zrówna się punktami z Unią Tarnów, z którą ma jednak gorszy bilans w dwumeczu.

Ktoś powie, że co to za różnica czwarte czy szóste miejsce skoro nie ma play-offów? Pewnie i tak, warto jednak zaznaczyć, że jak wyliczył badacz historii ostrowskiego żużla, Artur Małecki, ten sezon jest okrągłym 50. w historii udziału ostrowskich drużyn w rozgrywkach ligowych. Warto ten jubileusz okrasić miłym akcentem na koniec trudnego, pandemicznego sezonu 2020.

Miejmy nadzieję, że pogoda pozwoli rozegrać mecz w Bydgoszczy, choć póki co, prognozy na sobotę nie są jakoś szczególnie optymistyczne. Początek spotkania kończącego sezon ligowy 2020 dla obu klubów o 14:00.

Awizowane składy:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Grzegorz Zengota
10. Dimitri Berge
11. Kai Huckenbeck
12.
13. David Bellego
14. Nikodem Bartoch
15. Tomasz Orwat
16. Andreas Lyager

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski

1. Grzegorz Walasek
2. Tomasz Gapiński
3. Jonas Jeppesen
4. Adrian Cyfer
5. Nicolai Klindt
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Krawczyk