Daniel Kaczmarek będzie jeździł w 2021 roku w TŻ Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 14 listopada, 2020

Dwukrotny Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski z 2016 i 2018 roku, Daniel Kaczmarek w przyszłym sezonie będzie jeździł w barwach Arged Malesa TŻ Ostrovia. – Za mną stracony sezon w Tarnowie. W Ostrowie chcę się odbudować – mówi 23-letni żużlowiec, który w przyszłym roku będzie nadal spełniał wymogi regulaminu o obowiązkowym zawodniku do lat 24.

Daniel Kaczmarek pochodzi spod Leszna. Do Ostrowa więc ma niedaleko. – Z Pawłowic pod stadion w Ostrowie mam raptem 90 kilometrów. Będzie zatem blisko na treningi i mecze. Każdej chwili mogę wrócić do warsztatu i popracować przy sprzęcie. Cieszę się, że będę jeździł w TŻ Ostrovia – mówi wychowanek Unii Leszno.

Jako junior często przyjeżdżał do Ostrowa na zawody młodzieżowe. – W czasach juniorskich bardzo pasował mi ostrowski tor, który przypomina trochę obiekt w Lesznie, gdzie się wychowałem – przyznaje Kaczmarek.

Poprzednie dwa sezony zawodnik spędził w Tarnowie. – Rok 2019 pierwszy w wieku seniora był dla mnie całkiem udany. Ten miniony spisuję na straty i zapominam o nim. Za wiele nie jeździłem – tłumaczy żużlowiec. Wystarczy spojrzeć na statystyczny dorobek Kaczmarka, by domyślić się, dlaczego tak mówi. Teoretycznie wystąpił w 14 meczach, często będąc wpisany na rezerwę. Pojechał jednak w zaledwie 27 wyścigach, w których osiągnął średnią 1,148.

Dla porównania w 2019 roku również wystąpił w 14 meczach, ale już w 66 wyścigach, uzyskując średnią 1,530 punktu na bieg, co dało mu 29. miejsce wśród żużlowców I ligi.

Witamy serdecznie w Ostrowie Wielkopolskim Daniela Kaczmarka i liczymy, że barwach Arged Malesa TŻ Ostrovia odbuduje on swoją formę i będzie solidnym punktem drużyny trenera Mariusza Staszewskiego.

Przypomnijmy, że kadra ostrowskiej drużyny na sezon 2021 przedstawia się następująco: Nicolai Klindt, Oliver Berntzon, Tomasz Gapiński, Adrian Cyfer, Patrick Hansen, Daniel Kaczmarek oraz juniorzy: Sebastian Szostak, Jakub Krawczyk, Kacper Grzelak i Jakub Poczta.