Defekty Walaska. Nasi bez awansu w ćwierćfinale IMP w Bydgoszczy

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 22 maja, 2019

Kompletnie nieudany występ reprezentantów Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów w ćwierćfinale Indywidualnych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Grzegorz Walasek z trzema punktami był dopiero czternasty. Marcin Kościelski uzbierał punkt więcej i zajął trzynaste miejsce.

Grzegorz Walasek bez dwóch zdań był jednym z pewniaków do zajęcia miejsca w czołowej ósemce zawodów w Bydgoszczy, premiowanych awansem do półfinału IMP. Niestety, zawodnik ostrowskiego klubu w pierwszej i trzeciej serii startów zanotował defekty motocykli na drugich pozycjach. Przez to stracił punkty, które uniemożliwiły mu awans do dalszego etapu rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski.

Marcin Kościelski z reguły przyjeżdżał do mety na trzecim miejscu. Cztery punkty pozwoliły mu zająć trzynaste miejsce. Rzecz jasna, awansu też nie wywalczył. Ćwierćfinał IMP w Bydgoszczy wygrał Adrian Miedziński przed Krzysztofem Buczkowskim i Pawłem Przedpełskim.

Pozostałe ćwierćfinały, w których mieli wystartować Tomasz Gapiński i Kamil Nowacki, z uwagi na niekorzystne prognozy pogody, zostały odwołane już we wtorek.

Wyniki:

1. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa) – 14 (3,3,3,3,2)
2. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 13 (1,3,3,3,3)
3. Paweł Przedpełski (forBET Włókniarz Częstochowa) – 13 (2,3,2,3,3)
4. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)- 13 (3,2,3,2,3)
5. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – 12 (3,2,3,1,3)
6. Kamil Brzozowski (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – (3,0,2,2,2)
7. Mirosław Jabłoński (Car Gwarant Start Gniezno) – (2,3,2,0,2)
8. Tomasz Orwat (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) – (1,1,2,2,2)
—————————————
9. Norbert Krakowiak (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – (2,u,1,2,1) + pierwsze miejsce w biegu dodatkowym
10. Marcin Jędrzejewski (Orzeł Łódź) – (2,1,1,1,1) + drugie miejsce w biegu dodatkowym
11. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – (0,0,1,3,1)
12. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra)  – (1,2,1,0,0)