Deszcz górą. Derby Wielkopolski przerwane

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 12 kwietnia, 2021

Po pięciu wyścigach przy stanie 16:14 dla Arged Malesa Ostrów Wielkopolski zostały przerwane żużlowe derby Wielkopolski w eWinner 1.Lidze. O ile dwa pierwsze wyścigi należały zdecydowanie do gospodarzy, to później goście doszli do głosu i mecz w trudnych warunkach atmosferycznych się wyrównał.

Pewnie trochę było tak, goście odczytali po dwóch wyścigach lepiej warunki torowe i zmienili ustawiania motocykli, a pewnie i nam uciekły ustawiania, bo deszcz zmienił tor i nasze domowe ustawienia przestały jechać. Uważam, że decyzja o przerwaniu zawodów była słuszna – powiedział Mariusz Staszewski, trener Arged Malesa Ostrów Wielkopolski.

Byliśmy tutaj jednomyślni, że jest to początek sezonu i bezpieczeństwo zawodników jest najważniejsze. Mecz był pokazywany w telewizji, a w takich warunkach byłaby to antyreklama sportu żużlowego. Decyzja jury i sędziego była jak najbardziej słuszna  – powiedział Rafael Wojciechowski, menedżer Aforti Startu Gniezno.

Obie drużyny uzgodniły, że do powtórki derbów dojdzie 3 maja o 18:00. Nowy termin musi zatwierdzić jeszcze GKSŻ.