Dla kogo Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego?

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 4 października, 2023

W niedzielę o 14:00 na Stadionie Miejskim rozpocznie się 71. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W tegorocznej obsadzie znalazło się dwóch żużlowców, którzy w przeszłości wygrywali już główne trofeum – zwycięzca sprzed roku Bartosz Smektała oraz triumfator pandemicznej edycji w juniorskiej obsadzie, Sebastian Szostak.

Obsada 71. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego jest międzynarodowa. Najwięcej wystartuje rzecz jasna Polaków, ale mamy także jednego Łotysza, jednego Francuza, dwóch Duńczyków i jednego Szweda.

W obsadzie znaleźli się także byli mistrzowie świata juniorów: Bartosz Smektała i Jakub Miśkowiak, jak również były mistrz Europy, wyłoniony w cyklu SEC, Andrzej Lebiediew.

Najliczniejsze grono stanowią reprezentanci ostrowskiego klubu. W akcji zobaczymy pięciu wychowanków TŻ Ostrovia: Jakuba Krawczyka, Jakuba Pocztę, Sebastiana Szostaka, Kacpra Grzelaka oraz Filipa Seniuka, a także obcokrajowców Arged Malesy: Olivera Berntzona i Matiasa Nielsena. Będzie także zawodnik, który w przyszłym roku bronić będzie barw ostrowskiej drużyny, Frederik Jakobsen.

Stawka jest na tyle wyrównana, że ciężko wskazać jej zdecydowanego faworyta.

71. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego.

Uczestnicy 71. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

Frederik Jakobsen

Bartosz Smektała

Oliver Berntzon

Jakub Poczta

Jakub Miśkowiak

Matias Nielsen

David Bellego

Tomasz Gapiński

Jakub Krawczyk

Sebastian Szostak

Kacper Grzelak

Andrzej Lebiediew

Wiktor Jasiński

Oskar Paluch

Adrian Cyfer

Filip Seniuk

Bilety kupisz:

ONLINE (https://www.kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0573/sprzedaz6)

w biurze klubu TŻ Ostrovia w trybunie głównej Stadionu Miejskiego pon-pt od 10.00 do 17.00 (w dniu turnieju sprzedaż tylko w kasach pod stadionem)

w sieciach Empik i Kolporter

w dniu turnieju: w kasach (wbudowanych w trybunę główną) od 10.00

_______________________________

Ceny biletów:

Sektor: 15 zł

Trybuna Główna: 40 zł

Osoby z niepełnosprawnością (wszystkie grupy): 1 zł

Dzieci do 9 roku życia: za darmo (na sektor)