Do Łodzi po jak najlepszy wynik

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 28 marca, 2019

W sobotę meczem na stadionie Orła w Łodzi żużlowcy zainaugurują sezon w Nice 1. Lidze Żużlowej. Trenerzy obu drużyn ogłosili składy na to spotkanie.

W przypadku naszego zespołu jak wiadomo „krajowy garnitur” jak na razie będzie niezmienny, zarówno dwójka naszych seniorów jak i juniorzy będą mieli komfort jazdy w kolejnych meczach. Trener Mariusz Staszewski będzie natomiast przed każdym spotkaniem musiał starannie rozważyć obsadę trójki obcokrajowców.

W meczu w Łodzi wystąpi lider naszego zespołu z sezonu 2018 – Nicolai Klindt, sygnalizujący dobrą dyspozycję Aleksandr Łoktajew oraz lider z sezonu 2017 – Sam Masters.

Australijczyk zaprezentował się co prawda tylko w jednym sparingu i specjalnie dyspozycją nie zachwycił, ale Renat Gafurow, choć w okresie przygotowawczym odjechał więcej wyścigów, bardzo często zjeżdżał z toru „przed czasem” i zapewne potrzebuje jeszcze nieco czasu by dogadać się ze sprzętem.

W zespole Orła ujrzymy również trzech obcokrajowców – w parze z Hansem Andersenem jeździć będzie Rohan Tungate, natomiast z Rafałem Okoniewskim – Kai Huckenbeck. Ciekawym posunięciem trenera Lecha Kędziory wydaje się wystawienie Tobiasza Musielaka do jazdy z juniorami, choć jak pokazał środowy sparing Orła – wychowanek leszczyńskiej Unii wydaje się być dobrze przygotowanym do sezonu. W meczu z Kolejarzem Opole dużo lepiej niż w meczu Północ-Południe zaprezentował się również Rafał Okoniewski.

Prezes łódzkiego klubu Witold Skrzydlewski nie ukrywa ekstraligowych aspiracji swojego klubu, a to oznacza, że mecz z beniaminkiem u siebie łodzianie muszą wygrać. Nasi żużlowcy jadą z kolei po jak najlepszy wynik i jak zapewnia prezes Radosław Strzelczyk – presji na zwycięstwo nie ma, a gdyby się udało, będzie to miłą niespodzianką.

Awizowane składy:

Orzeł Łódź:
9. Hans Andersen
10. Rohan Tungate
11. Rafał Okoniewski
12. Kai Huckenbeck
13. Tobiasz Musielak
14. Piotr Pióro
15. Dawid Wawrzyniak

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
1. Aleksandr Łoktajew
2. Tomasz Gapiński
3. Nicolai Klindt
4. Sam Masters
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

Mecz w Łodzi rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:15. Transmisję będzie można oglądać na kanale Eleven.