Dofinansowanie dla szkółki żużlowej z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Klub 2019

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 czerwca, 2019

Stowarzyszenie Towarzystwo Żużlowe Ostrovia znalazło się na liście podmiotów dofinansowanych w ramach Programu Klub 2019 Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W poniedziałek, 10 czerwca Minister Sportu i Turystyki rozstrzygnął konkurs Program Klub 2019. Jednym z warunków, które należało spełnić był wymóg o trzech latach działalności klubu sportowego. Towarzystwo Żużlowe Ostrovia mogło po raz pierwszy w tym roku aplikować o środki z Ministerstwa Sportu i Turystyski.

Na szkolenie adeptów sportu żużlowego w ramach prowadzonej szkółki Towarzystwo Żużlowe Ostrovia otrzymało dofinansowanie w wysokości 10 000 złotych. Program Klub Ministerstwa Sportu zakłada bowiem dofinansowanie klubów jednosekcyjnych w wysokości 10 000 złotych, a wielosekcyjnych w wysokości 15 000 złotych. Warto dodać, że aż 1660 wniosków zostało odrzuconych z przyczyn formalnych.

Towarzystwo Żużlowe Ostrovia mocno stawia na szkolenie własnych wychowanków. Kolejni adepci sportu żużlowego przystępują w tym sezonie do egzaminu. Cały czas otwarty jest także nabór dla nowych kandydatów do szkółki, prowadzonej przez trenera Mariusza Staszewskiego. Dodajmy, że szkolenie adeptów sportu żużlowego wspiera także Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski.

Odbudowę ostrowskiego żużla zaczęliśmy od szkolenia własnych wychowanków. To dla nas priorytet. Jestem przekonany, że w najbliższych latach będziemy zbierać owoce tej pracy. Szkolenie wymaga ogromnych nakładów finansowych. Staramy się pozyskiwać środki finansowe także na zewnątrz. Za każdą pomoc, zarówno od sponsorów, samorządu i jak i środków ministerialnych, jesteśmy bardzo wdzięczni – podkreśla Radosław Strzelczyk, prezes klubu.