Dokonać niemożliwego! Jeszcze nigdy nie wygraliśmy z zespołem z Leszna

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 2 lipca, 2022

Zmieniały się kluby w Ostrowie na przestrzeni ponad 90 lat sportu żużlowego w naszym mieście, ale w historii pojedynków ligowych jeszcze nigdy nie udało się pokonać drużyny z Leszna. Najbliższa okazja w niedzielę od 19:15 na Stadionie Miejskim, kiedy to rozpoczną się żużlowe derby Wielkopolski w PGE Ekstralidze pomiędzy Arged Malesą Ostrów a Fogo Unią Leszno.

Po raz ostatni derby ostrowsko – leszczyńskie na Stadionie Miejskim oglądaliśmy 24 lata temu. W 1998 roku, kiedy to Iskra Ostrów startowała w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W pierwszym meczu w tym sezonie w Lesznie Fogo Unia wygrała 56:34. Liderami zespołu Piotra BaronaJanusz Kołodziej i Jason Doyle. Dużo zależeć będzie od postawy rekonwalescenta, Piotra Pawlickiego, a także Davida Bellego i Jaimona Lidseya.

Formacje juniorski obu klubów są porównywalne. Leszczynianie mają mniej doświadczonych młodzieżowców, którzy jednak spisują się nadspodziewanie dobrze w PGE Ekstralidze. Arged Malesa Ostrów pojedzie osłabiona brakiem kontuzjowanych Matiasa Nielsena i Sebastiana Szostaka.

Początek meczu w niedzielę o 19:15. Bilety są nadal w sprzedaży.

Awizowane składy

Fogo Unia Leszno

1. Jason Doyle
2. Piotr Pawlicki
3. David Bellego
4. Jaimon Lidsey
5. Janusz Kołodziej
6. Damian Ratajczak
7. Hubert Jabłoński

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski
9. Tomasz Gapiński
10. Grzegorz Walasek
11. Filip Hjelmland
12. Oliver Berntzon
13. Chris Holder
14. Kacper Grzelak
15. Jakub Krawczyk

Udział drużyny Arged Malesy Ostrów w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo PGE Ekstraligi wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego.