Drugi Turniej ZKJ dla Mateusza Świdnickiego. Ostrowianie w drugiej ósemce

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 21 lipca, 2021

Mateusz Świdnicki zwyciężył z kompletem 15 punktów w drugim Turnieju Zaplecza Kadry Juniorów w Ostrowie Wielkopolskim. Zawodnik Włókniarza wygrał tym samym klasyfikację łączną przed Kacprem Pludrą i Wiktorem Przyjemskim, który triumfował we wtorek. Najlepszy z ostrowian w drugim turnieju Jakub Krawczyk był dziewiąty.

Ustawienia z dnia wczorajszego nie funkcjonowały w środę. Przerzuciliśmy trochę zębatek, ale szybkości brakowało. Starty były też gorsze niż pierwszego dnia – powiedział Jakub Krawczyk, który we wtorek był drugi, a w środę dziewiąty.

Sebastian Szostak i Jakub Poczta zdobyli po 5 punktów i zajęli odpowiednio 11 i 12 miejsce. Na piętnastej pozycji zmagania skończył Kacper Grzelak.

W klasyfikacji łącznej najwyżej spośród żużlowców Arged Malesy Ostrów Wielkopolski był Jakub Krawczyk, który z dorobkiem 18 punktów zajął szóste miejsce. Na dwunastej pozycji sklasyfikowany został Kacper Grzelak, na trzynastej Jakub Poczta i na czternastej Sebastian Szostak. – Spodziewałem się, że gospodarze na swoim torze będą brylować. Faktycznie pojechali poniżej moich oczekiwań – podsumował trener żużlowej reprezentacji Polski, Rafał Dobrucki.