Drugie miejsce naszych juniorów w Toruniu. Ciut bliżej finału DMPJ

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 3 sierpnia, 2022

Po pasjonującej walce w Toruniu nasza drużyna zajęła drugie miejsce z dorobkiem 37 punktów w III rundzie półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Wygrał Włókniarz, który zgromadził 43 punkty. Na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze z Torunia – 36 punktów. Czwarty był Falubaz, który odstawał od reszty stawki.

Po 13 wyścigach Arged Malesa Ostrów prowadziła, mając 29 punktów. Drugi był Włókniarz z 24 „oczkami”, a punkt straty do częstochowian mieli gospodarze. Po 14 biegu na drugie miejsce wskoczył KS Toruń, który wyprzedził Włókniarza.

W 15 wyścigu upadł Kacper Grzelak, który został wykluczony z powtórki. Rywale odrobili zatem punkty nad ostrowianami. Po czterech seriach Arged Malesa prowadziła z dorobkiem 32 punktów, przed Włókniarzem, który miał 31 i KS-em Toruń z 30 punktami. Nie liczył się kompletnie Falubaz, który miał 2 punkty.

W 17 biegu defekt na starcie zanotował Kacper Grzelak i tyle było po przewadze ostrowian. Włókniarz odskoczył na dwa punkty, a torunianie zrównali się z Arged Malesą.

Przed ostatnim wyścigiem zespoły z Ostrowa i Torunia zrównały się punktami. Pewny zwycięstwa był już Włókniarz Częstochowa. Jakub Krawczyk przyjeżdżając do mety na drugim miejscu przed Krzysztofem Lewandowskim, zapewnił Arged Malesie Ostrów drugie miejsce i wyprzedzeniem KS-u Toruń, z którym ostrowianie rywalizują o drugie premiowane awansem do finału miejsce. Brawa dla całej naszej czwórki, bo dzięki wyrównanemu składowi Arged Malesa zajęła drugie miejsce i jest minimalnie bliżej finału DMPJ.

Przed czwartą rundą półfinałową w Częstochowie, która odbędzie się w czwartek, Arged Malesa Ostrów jest druga w tabeli grupy I z przewagą 1 punktu nad zespołem z Torunia. Losy awansu do finału DMPJ rozstrzygną się zatem w czwartek pod Jasną Górą.