Dwóch naszych w finale IMEJ! Krawczyk najlepszy w Żarnovicy. Grzelak piąty

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 30 lipca, 2022

Jakub Krawczyk z dorobkiem 14 punktów wygrał 1.rundę kwalifikacyjną do IMEJ w Żarnovicy. Awans do finału w węgierskim Nagyhalasz wywalczył także drugi z reprezentantów Arged Malesy Ostrów, Kacper Grzelak, który zdobył 11 punktów i zajął piąte miejsce.

Obsada rundy kwalifikacyjnej do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Żarnovicy nie miała szczególnie dużo znanych nazwisk, ale Słoweniec Anze Grmek czy Niemiec Erik Bachhuber to zawodnicy, którzy są już kojarzeni w żużlowym środowisku.

Jakub Krawczyk jedyny punkt zgubił w pierwszym wyścigu, w którym przegrał z Erikiem Bachhuberem. Później był bezbłędny i wygrał całe zawody z dorobkiem 14 punktów. Drugi po biegu barażowym z Niemcem okazał się ostatecznie Damian Ratajczak. Bachhuber uzupełnił podium.

Kacper Grzelak rozpoczął rywalizację w Żarnovicy od zwycięstwa w pierwszej serii, a później 19-latek punktował bardzo regularnie, przywożąc do mety po 2 punkty i po 17 wyścigu był już pewny piątego miejsca, dającego awans do finału IMEJ w Nagyhalasz. Awans wywalczyli jeszcze trzeci Erik Bachhuber i czwarty Anze Grmek.

Jakub Krawczyk i Kacper Grzelak. Fot. Michał Krupa

To pierwszy raz w historii, kiedy ostrowski klub ma dwóch reprezentantów w finale europejskiego czempionatu. W 1999 roku Karol Malecha w Gnieźnie został wicemistrzem Europy do lat 19. Życzymy naszym chłopakom co najmniej powtórzenia tego wyniku 17 września na Węgrzech.