Dwóch naszych wychowanków w finale Nice Cup i Memoriale Jerzego Suffnera

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 30 lipca, 2020

Mogło być jeszcze lepiej, ale i tak jest bardzo dobrze. Wychowankowie ostrowskiego klubu odegrali czołowe role podczas rozegranych w czwartek na Stadionie Miejskim zawodów z cyklu Nice Cup. Był to jednocześnie II Memoriał Jerzego Suffnera. Drugie miejsce zajął Kacper Grzelak, a czwarty był Sebastian Szostak.

Po starcie do wyścigu finałowego wydawało się, że ostrowianie ustrzelą dublet w tych zawodach. Niestety, drobny błąd Sebastiana Szostaka, który był najlepszy po starcie, kosztował go miejsce na podium. – Za szybko wypuściłem motocykl – mówił po zawodach niespełna 17-letni żużlowiec. Z jego błędu skorzystał Łotysz Francis Gusts, który pomknął do mety po zwycięstwo.

Drugi finiszował Kacper Grzelak, który również zaprezentował się z bardzo dobrej strony. – Cieszę się, bo to moje pierwsze podium w tej krótkiej karierze. Próbowałem po starcie wszystkich objechać po zewnętrznej, ale Sebastiana pociągnęło i musiałem inaczej pojechać – tłumaczył po finale wychowanek TŻ Ostrovia.

Bardzo dobrze pojechał również Jakub Krawczyk. 16-latek zdobył 8 punktów i zajął piąte miejsce w grupie I. Dla Jakuba Poczty zawody te były oficjalnym debiutem. 16-letni zawodnik jeździł jednak z przygodami. W 10 wyścigu uczestniczył w bardzo groźnie wyglądającym wypadku. Chwilę później wygrał w powtórce. Kolejny, tym razem niegroźny uślizg Poczta zanotował w wyścigu 17, po którym wycofał się z dalszej rywalizacji. Zakończył turniej z czterema punktami, ale z pewnością będzie miał co wspominać.

Zawody, które obfitowały w sporą liczbę upadków trwały prawie cztery godziny. – Większość wypadków wynikała z braku umiejętności tych młodych chłopaków. Nasi na tle rówieśników zaprezentowali się naprawdę z dobrej strony – powiedział trener Mariusz Staszewski.