Dziesiąty finał IMP Grzegorza Walaska. Pierwsze złoto Bartosza Zmarzlika

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 11 lipca, 2021

Grzegorz Walasek bardzo chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Dla 45-letniego żużlowca był to jubileuszowy, dziesiąty finał. Czasami, jak bardzo się chce, to nie wszystko wychodzi. Żużlowiec Arged Malesy Ostrów Wielkopolski w finale IMP w Lesznie zdobył 2 punkty i zajął 16 miejsce. Mistrzem Polski po raz pierwszy w karierze został Bartosz Zmarzlik.

-Grzegorz na finał miał silniki po serwisie. Nie udało się ich sprawdzić wcześniej i zanim je spasował, to było po zawodach. Szkoda tej taśmy na początku zawodów – powiedział po finale IMP w Lesznie, Waldemar Górski, prezes TŻ Ostrovia. – Co nie zmienia faktu, że cieszymy się ze swojego reprezentanta w tak doborowym towarzystwie. Grzegorz po ośmiu latach przerwy wystąpił ponownie w najważniejszych zawodach indywidualnych w Polsce – dodał Górski.

Grzegorz Walasek rozpoczął turniej od dotknięcia taśmy. Później na dystansie wyraźnie brakowało mu szybkości. Dopiero w ostatniej serii zdobył pierwsze punkty, przyjeżdżając do mety za Maciejem Janowskim. Ostatecznie z dwoma punktami został sklasyfikowany na 16 miejscu.

Dodajmy, że Grzegorz Walasek wystąpił w finale IMP w specjalnym kevlarze, który po zawodach zostanie wystawiony na licytację na rzecz Niny Słupskiej.

Finał był pasjonującym widowiskiem. Bartosz Zmarzlik początkowo jechał nawet ostatni, ale fantastyczną akcją przedarł się na prowadzenie, którego nie oddał do końca, zdobywając pierwsze w karierze złoto IMP.

Srebrny medal zdobył obrońca tytułu Maciej Janowski. Brązowy medal wywalczył Janusz Kołodziej. Tuż za podium znalazł się Krzysztof Kasprzak, dla którego udział w wielkim finale był dużą niespodzianką, zważywszy na to, jak trudny to sezon dla wicemistrza świata z 2014 roku.