eWinner 1 LŻ ma ruszyć w połowie lipca

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 4 maja, 2020

Wszystko wskazuje na to, że realnym terminem na start eWinner 1. Ligi Żużlowej jest weekend 18-19 lipca. Po poniedziałkowych konsultacjach klubów z Główną Komisją Sportu Żużlowego, wszyscy zadeklarowali chęć wzięcia udziału w rozgrywkach, choć oczywiście jazda bez publiczności obarczona jest dużym ryzykiem finansowym.

Wszyscy chcą jechać, to jest konkretna informacja po kolejnej turze negocjacji na linii kluby – GKSŻ. Przed nami jednak wciąż wiele pracy związanej z dopinaniem budżetów. Trudne rozmowy przed nami, ale czego się nie robi, by spróbować uratować polski żużel – mówi Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Wszystkie kluby, łącznie z Lokomotivem Daugavpils zadeklarowały gotowość startu. – Łotysze chcą jechać, ale musi rozstrzygnąć się sprawa otwarcia granic. Jeśli one zostaną otwarte, pojedziemy w osiem drużyn. Jeśli nie, wystartuje siedem zespołów – wyjaśnia Radosław Strzelczyk.

Wiadomo już także, że uda się rozegrać rundę zasadniczą bez play-off sezonu 2020. – Na pewno będą awanse. Kwestia spadków jest jeszcze do ustalenia przez Główną Komisję Sportu Żużlowego, a wiąże się to choćby właśnie z liczbą drużyn, które wystartują w rozgrywkach eWinner 1. Ligi Żużlowej – dodał prezes TŻ Ostrovia.