Filip Hjelmland w Arged Malesie w sezonie 2022

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 12 listopada, 2021

23-letni Szwed Filip Hjelmland to kolejny żużlowiec, który znalazł się w kadrze Arged Malesy Ostrów Wielkopolski na sezon 2022.

W przyszłym sezonie mamy obowiązek wystawienia drużyny do Ekstraligi U24. Musimy ją też skompletować, stąd też potrzebujemy kilku zawodników zagranicznych do 24 roku życia – tłumaczy trener Mariusz Staszewski.

Filip Hjelmland dotąd w polskiej lidze za dużo nie pojeździł. Miał wcześniej kontrakt w Stali Gorzów, umową warszawską w Gnieźnie, a w 2020 roku reprezentował barwy PSŻ-u Poznań, gdzie osiągnął średnią 1,583 punktu.

Hjelmland w tym roku reprezentował Szwecję w Drużynowych Mistrzostwach Europy U23. W eliminacji w Pardubicach zdobył 8 punktów, ale reprezentacja Trzech Koron awansu do finału w Daugavpils nie wywalczyła.

Naprawdę nie mogę się doczekać reprezentowania Ostrovii w sezonie 2022. To świetny klub z fajnymi kibicami. Tor w Ostrowie jest na dodatek podobny do mojego domowego obiektu w Szwecji, czyli toru w Vetlandzie – mówi Filip Hjelmland.

Ja i mój zespół ciężko pracujemy, aby być w dobrej formie i jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego sezonu. Będę miał nowe motocykle, dobre silniki i zamierzam bardzo mocno trenować zimą. Mam nadzieję, że mojemu nowemu klubowi i kibicom pokażę na początku sezonu dobrą szybkość na torze. Nie mogę się już doczekać nowego sezonu i mam nadzieję, że wkrótce was wszystkich poznam – dodaje młody Szwed.