Francis Gusts: Wypożyczenie do Ostrowa optymalnym rozwiązaniem dla mnie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 14 kwietnia, 2023

Francis Gusts mówi, że po rozmowach z wrocławskim klubem uważa, że wypożyczenie z Betard Sparty do Arged Malesy jest dla niego optymalnym rozwiązaniem. Podobnie myśli ostrowski klub, który pozyskując utalentowanego Łotysza będzie miał pole manewru, także po tym, jak już wyzdrowieją kontuzjowani zawodnicy.

Jakie wrażenia po podpisaniu kontraktu w Ostrowie?

-Pierwsze wrażenie? Bardzo pozytywne. Znałem to miejsce, bo wcześniej byłem tutaj może nawet z dziesięć razy, kiedy to z Lokomotivem Daugavpils w zawodach DMPJ jeździliśmy w Ostrowie, który był naszym domowym torem. Teraz kiedy przyjechałem do Ostrowa, miło było zobaczyć ponownie ulice tego miasta. Nie ukrywam, że byłem pod dużym wrażeniem, jak zobaczyłem zmodernizowany stadion. Widać, że wykonano tutaj ogromną pracę. Park maszyn prezentuje się niezwykle okazale. To jeden z nowocześniejszych obiektów z najwyższej półki.

Jaka była Twoja reakcja, gdy wrocławski klub poinformował Cię o zainteresowaniu ze strony TŻ Ostrovia o wypożyczeniu Ciebie właśnie do Ostrowa?

-Pomyślałem, że to całkiem logiczne rozwiązanie dla klubu z Ostrowa, który po kontuzjach trzech podstawowych zawodników znalazł się w trudnej sytuacji kadrowej. Dla mnie szansy na występy w Ostrowie były też bardzo ciekawą opcją.

Co jest dla Ciebie najistotniejsze w tym sezonie?

-Przede wszystkim jeżdżenie. Jak najwięcej jazdy i możliwości rozwijania się. To jest dla mnie klucz. Oczywiście, tak jak wspomniałem na konferencji, chcę dać z siebie wszystko i zrobić jak najlepszy wynik dla mojej nowej drużyny. Po rozmowach z wrocławskim klubem uznaliśmy wspólnie, że wypożyczenie do Ostrowa będzie najlepszym rozwiązaniem dla mnie w tym momencie mojej kariery.

Startowałeś niedawno w sparingu przeciwko Arged Malesie w barwach Betard Sparty Wrocław i widać było, że byłeś szybki na ostrowskim torze…

-Owszem. Co prawda nie zrobiłem kompletu punktów, bo w jednym z wyścigów zanotowałem defekt, ale czułem się rzeczywiście szybki. Znam ostrowski tor. Wiem, jak dopasować na niego motocykle. Żałuję, że nie mogę potrenować przed niedzielnym meczem, bo jadę do Gdańska na DME, ale wierzę, że w niedzielę będzie dobrze.

Jakiego meczu spodziewasz się w niedzielę? Arged Malesa się wzmacnia, ale także ROW Rybnik ma przyjechać do Ostrowa z Matejem Zagarem…

-Słyszałem o tym. W Rybniku jest też Patrick Hansen, z którym miałem okazję ścigać się kilka razy. Zapowiada się ciekawy mecz. Ciężko powiedzieć, jak to się potoczy, ale na pewno będzie to trudne spotkanie.