Frederik Jakobsen o wymarzonym prezencie pod choinkę

Dodane przez: Bartek 14 grudnia, 2023

Frederik Jakobsen, to nowa twarz w naszym zespole. Duńczyk po dwóch latach spędzonym w ZOOLESZCZ GKM-ie Grudziądz w sezonie 2024 wystartuję w Arged Malesa Ostrów.

Co skłoniło Cię do przyjęcia oferty z naszego klubu?

Ambicje zarówno moje, jak i klubu są na tym samym poziomie, zarówno ja, jak i klub chcemy awansować do PGE Ekstraligi. Czuje, że w klubie są dobre osoby, które stoją murem, że klubem. Między mną a trenerem i zarządem są bardzo dobre relacje z poprzednich rozmów kontraktowych.

Jakie są twoje pierwsze wrażenia po podpisaniu kontraktu w Ostrowie?

Moja wrażenia są bardzo pozytywne! Świetny klub ludzie, którzy wiedzą czego potrzeba, aby mieć dobrą pozycję jako drużyna.

Jakie masz zdanie o twojej nowej ekipie? Znasz się z chłopakami?

Tak znam się z chłopakami mniej więcej. Myślę, że nie będzie problemu z atmosferą w naszej ekipie. Najbardziej znam się z Glebem, z którym startowałem w Grudziądzu, dużo z nim rozmawiałem i dzieliliśmy się rożnymi przemyśleniami.

W ilu ligach zamierzasz wystartować w przyszłym sezonie?

Na dzień dzisiejszy planuję rozpocząć sezonu w dwóch ligach. Będę startował w Polsce oraz Danii, a później zobaczę jak będę się czuł i czy będę potrzebował większej ilości startów. Chcę być w pełni skoncentrowany i wykonać dobrze swoją robotę zarówno dla Arged Malesa Ostrów oraz dla klubu, w którym się wychowałem, czyli Fjelsted.

Po dwóch sezonach opuszczasz PGE Ekstraligę i schodzisz o stopień niżej, jaki wynik będzie Cię satysfakcjonował w barwach Arged Malesa Ostrów

Zadowoli nas tylko i wyłącznie walka o najwyższe cele i wygraniu finału. By do tego jednak doszło cała drożyna musi ciężko pracować już od samego początku.

Jakie są Twoje oczekiwania przed tym sezonem te drużynowe jak i indywidualne?

Chciałbym być najlepszym zawodnikiem zarówno w Polsce, jak i Danii. Indywidualnie chciałbym awansować do Speedway European Championship, ponieważ jestem w 100% pewny, że jestem wystarczająco dobry, aby tam ścigać się z powodzeniem.
Kolejnym moim celem jest posiadanie stabilnej formy przez cały sezon, a nie mieć wahań formy.

Jak będą wyglądać twoje tegoroczne Święta Bożego Narodzenia?

Nasze Święta Bożego Narodzenia są bardzo spokojne, spędzam je razem z mamą oraz babcią, oraz dziadkiem. Osobiście lubię tak spędzać ten czas.

Co najbardziej chciałbyś dostać od Świętego Mikołaja?

Awans do PGE Ekstraligi z Arged Malesą Ostrów.