Gapiński przejdzie operację w Ostrowie. Może liczyć na pomoc klubu i sponsorów

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 13 czerwca, 2019

Kontuzjowany żużlowiec Arged Malesa TŻ Ostrovia, Tomasz Gapiński przebywa już w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie w piątek rano przejdzie operację złamanego z przemieszczeniem obojczyka.

Ostrowski klub oraz sponsorzy Tomasza Gapińskiego, jak tylko dowiedzieli się o kontuzji żużlowca, rozpoczęli działania, by jak najszybciej poddać go operacji. – Tomek ma skomplikowane złamanie z przemieszczeniem. W piątek rano przejdzie operację w Ostrowie. Przy okazji serdecznie dziękuję w imieniu klubu i sponsorów ostrowskiemu szpitalowi za pomoc i szybkie zorganizowanie koniecznego zabiegu – podkreśla Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Tomasz Gapiński kontuzji doznał podczas środowego półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu. Strata lidera to ogromne osłabienie dla Arged Malesa TŻ Ostrovia. – Co tu dużo kryć, jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Nie szukamy jednak innego polskiego seniora. Możemy zrobić za Tomka zastępstwo zawodnika i skorzystamy z tej opcji. Liczymy, że pozostali żużlowcy staną na wysokości zadania i w sobotę wygramy wspólnie dla Tomka – dodaje prezes ostrowskiego klubu.

Arged Malesa TŻ Ostrovię w sobotę o 16:15 czeka bardzo ważny mecz ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Tomasza Gapińskiego na pewno zabraknie w tym spotkaniu oraz wyjazdowym pojedynku z Lokomotivem Daugavpils 23 czerwca. – Po cichu liczymy, że może zdoła się wykurować na mecz z Unią Tarnów – wierzy Radosław Strzelczyk.

Tomaszowi Gapińskiemu życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia, a w sobotę żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia wraz z kibicami z pewnością pokażą, że hasło „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” jest w ostrowskim klubie na porządku dziennym.