Gracjan Szostak pojedzie w SGP3 we Wrocławiu

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 18 sierpnia, 2022

26 sierpnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbędzie się pierwszy w historii Finał SGP 3. To indywidualne mistrzostwa świata na żużlu do lat 16 na motocyklach o pojemności 250 cc. Finał poprzedzą dwa półfinały, które rozegrane zostaną 25 sierpnia. W jednym z półfinałów wystartuje wychowanek ostrowskiego klubu, Gracjan Szostak.

SGP3 to nowość w żużlowym kalendarzu. Młodzi zawodnicy to lat 16 powalczą o tytuł najlepszego żużlowca na świecie do lat 16. Finał odbędzie się dzień przed Grand Prix we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim.

Byłem bardzo mile zaskoczony powołaniem, jakie otrzymałem od trenera kadry Roberta Kościechy. Dla mnie to ostatni rok startów na motocyklach o pojemności 250 cc i cieszę się bardzo, że będę miał możliwość wystartowania w tak prestiżowych zawodach. Pojadę w półfinale z nadzieją na awans do finału SGP3 – powiedział Gracjan Szostak, wychowanek TŻ Ostrovia.

Jedziemy do Wrocławia powalczyć o finał. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na pewno dla Gracjana to duże wyróżnienie, że dostał powołanie do udziału w Mistrzostwach Świata do lat 16 – dodał Kamil Brzozowski.

Półfinały SGP3 zaplanowano we Wrocławiu 25 sierpnia. Jeden o godzinie 12:00, a drugi o 19:00. Finał SGP3 odbędzie się w piątek, 26 sierpnia o 16:00.