Grzegorz Walasek gościem w Falubazie Zielona Góra

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 11 maja, 2020

Grzegorz Walasek jako pierwszy skorzystał z możliwości, które dają nowe przepisy. Doświadczony żużlowiec, który kontraktem na sezon 2020 związany jest z Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski, doszedł do porozumienia z Falubazem Zielona Góra, gdzie będzie występował jako gość.

Falubaz ma silny trzon drużyny, więc o tym, jaka będzie moja rola, przekonamy się w trakcie sezonu, który zapowiada się inaczej niż zwykle. Zależało mi na tym, by szybciej wejść w rytm treningowy, by mieć możliwość szybszego wyjazdu na tor i Falubaz mi ją dał – powiedział Grzegorz Walasek na łamach oficjalnej strony klubowej Falubazu Zielona Góra.

Z naszymi zawodnikami doszliśmy szybko do porozumienia odnośnie nowych warunków startów w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Jednocześnie daliśmy zielone światło naszym reprezentantom do występów w PGE Ekstralidze jako goście. Jeśli nie będą nasze mecze kolidowały ze spotkaniami, w których mieliby wystąpić jako goście, nie będziemy robić żadnych problemów – wyjaśnia Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Czekamy jeszcze za rozwojem sytuacji w kwestii otwarcia granic i ewentualnej kwarantanny dla zawodników zagranicznych. W razie konieczności będziemy posiłkować się również gośćmi z 2.LŻ. Zakładamy jednak, że jedziemy w eWinner 1.LŻ w optymalnym składzie – podkreśla prezes klubu.