Grzelak z jedynką, Krawczyk z czternastką w finale IMEJ

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 13 września, 2022

W sobotę o 15:00 w węgierskim Nagyhalasz odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Po raz pierwszy w historii do imprezy tej rangi awansowało dwóch wychowanków ostrowskiego klubu – Kacper Grzelak i Jakub Krawczyk. Znamy już listę startową finału IMEJ.

Obaj zawodnicy Arged Malesy Ostrów awans wywalczyli z półfinału w Żarnovicy, który Jakub Krawczyk wygrał, a Kacper Grzelak był piąty. – Jadę do Nagyhalasz, żeby wygrać, tak jak w Żarnovicy – odważnie deklaruje Jakub Krawczyk.

Na co stać ostrowian w finale IMEJ? – Na wszystko – odpowiada trener Mariusz Staszewski. – To jest jednodniowy finał i wszystko w nim może się wydarzyć. Obsada jest mocna, choćby z uwagi na występ aż sześciu Polaków. Będzie także Francis Gusts czy Norick Bloedern – dodaje trener Arged Malesy.

Znamy już listę startową finału IMEJ do lat 19 w Nagyhalasz. Z numerem jeden wystąpi Kacper Grzelak. Jakubowi Krawczykowi przypadł w udziale numer 14. Z ósemką wystąpi zagraniczny zawodnik Arged Malesy Ostrów, Nicolai Heiselberg.

Lista startowa finału IME U19 w Nagyhalasz

1. Kacper Grzelak (Polska)
2. Francis Gusts (Łotwa)
3. Mathias Pollestad (Norwegia)
4. Franciszek Karczewski (Polska)
5. Wiktor Przyjemski (Polska)
6. William Drejer (Dania)
7. Damian Ratajczak (Polska)
8. Nicolai Heiselberg (Dania)
9. Richárd Füzesi (Węgry)
10. Erik Bachhuber (Niemcy)
11. Oskar Paluch (Polska)
12. Anže Grmek (Słowenia)
13. Casper Henriksson (Szwecja)
14. Jakub Krawczyk (Polska)
15. Norick Blödorn (Niemcy)
16. Jesper Knudsen (Dania)
17. Antoni Mencel (Polska)
18. Gustav Grahn (Szwecja)